Aydın Emniyetine çağrı!

Hafta sonu oynanacak olan Efeler 09 SFK - Karşıyaka mücadelesine, günler öncesinden deplasman yasağı getirildi. Karşıyaka taraftar grubu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, Aydın Emniyeti ve Aydın Valisi Yakup Canbolat’a yasağın kaldırılması yönünde talepte bulundu.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Aydın Emniyetine çağrı!
Aydın Emniyetine çağrı!
Haber albümü için resme tıklayın

TFF 3.Lig 2.Grup’ta sezonun en merak edilen karşılaşmalarından biri bu hafta sonu oynanacak. Efeler 09 SFK ligin 12.haftasında evinde Karşıyaka’yı ağırlayacak. İki Ege takımının karşı karşıya geleceği bu keyifli mücadele 26 Kasım Pazar saat 14.00’de oynanacak. Üst sıraları yakından ilgilendiren kritik maçta ise, Aydın İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı karar neticesinde, Karşıyakalı taraftarlara yönelik deplasman yasağı getirildi. Günler öncesinden gelen bu yasağa İzmirli taraftarlar karşı yanıt vererek, Aydın Emniyeti ve Aydın Valisi Yakup Canbolat’a sitemde bulundu.


YASAK GÖZDEN GEÇİRİLSİN

Aydın Valisi Yakup Canbolat ve Aydın Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici’ye seslenen Karşıyaka taraftar grubu, deplasman yasaklarının futbol ve taraftar kültürünü zedelediğini belirtti. İki Ege takımın dostça mücadelesinde kararın yeniden gözden geçirilmesini isteyen İzmirli taraftarlar, yaptıkları paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Neden getirildiğini anlayamadığımız deplasman yasakları, takımımıza olan desteğimizi ifade etme fırsatımızı elimizden alıyor. İki Ege takımının dostça yapacağı mücadele, yasaklarla kirletilmemelidir. Öğretim hayatının en güzel yıllarını İzmir’de geçiren saygıdeğer Aydın Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ve Aydın Valisi Yakup Canbolat’tan ricamız, deplasman yasağı kararırın gözden geçirilerek kaldırılmasıdır”

23 Kas 2023 - 10:21 - Spor

Mahreç  Hakan Horata