Büyükşehir memuru!

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi’nin AK Parti Milletvekili ve Meclis KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'a yönelik eleştirilerine, Gökhan Ökten’den sert yanıt geldi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı hedef alan CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi’ye Gökhan Ökten yanıt verdi.
CHP’deki kurultayın Aydın’da parti içinde ortaya çıkan bunalıma dikkat çeken AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Hikmet Saatçi’yi sert sözlerle eleştirdi.
Ökten, Saatçi’ye “Büyükşehir memuru” yakıştırmasında bulundu.
ÇERÇİOĞLU'NA BAKIN
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu seçim korkusu sardığını ifade eden Gökhan Ökten, “Kaybetme korkusu ile AK Parti üzerinden çirkin oyunlar oynamakta ve asılsız iftiralar atarak partimizin halkın gözündeki itibarını sarsmaya kalkışmaktadır. Aydın’ın sorunları büyükşehir yönetimi tarafından büyütülüyor. Büyükşehir belediyesi kendi görev alanında olan birçok yükümlülüğünü yerine getiremez hale gelmiş durumda. Aydın Büyükşehir Belediye yönetimi, maalesef başkan hanımın kişisel ego ve kibri yüzünden hedefinden hiç olmadığı kadar uzaklaştı. Aynı partide siyaset yapan ilçe belediye başkanlarıyla da kavga ediyor.” dedi.
Başkan Ökten, CHP’li Saatçi’nin açıklamasını hedef saptırmak olarak değerlendirdi.
ÇÜRÜMÜŞ YÖNETİM
Mustafa Savaş’ı, Özlem Çerçioğlu’na FETÖ vari kumpas kurmakla suçlayan CHP İl Başkanı’na yüklenen Gökhan Ökten, “Sizin kumpas kurulmaya ihtiyacınız mı var Allah aşkına?" diye sordu.
Ökten, "Eski ve mevcut ilçe belediye başkanlarınızın iddiaları hala gündemde. Büyükşehir belediyesini aile çiftliğine çevirdiğiniz, örgüt mensuplarınızın bankamatik sıralarından ayrılmadığı bir gerçekken, yapılan yolsuzluklar, verilen ihaleler ve alınan rüşvetler mahkemelerde tescillenmişken ne kumpasından bahsediyorsunuz?" diye konuştu.
KARAARSLAN’A YETKİ
AK Parti Aydın İl Başkanı açıklamasını şu sözlerle tamamladı:
“Biz seçim kazanmak için kumpaslara değil milletimize başvururuz. Milletimize güvenir ancak milletimizin hakemliğine ihtiyaç duyarız. Kimlerin FETÖ’cü kumpasçıları baş köşelerine oturtup akıl hocalığı yaptırdığını da iyi biliriz. Siz de eğer böyle bir profil arıyorsanız ilk bakacağınız kişi FETÖ’cü olduğu devletin yargı organlarınca tescillenen Erkan Kararslan’a belediyenin tüm yönetim yetkisini veren Özlem Çerçioğlu’na bakın. Kumpas kuranlarda, kumpasçılarla kol kola gezenlerde, kumpasçılara listelerinde yer verenlerde milletimizin malumudur.”

25 Kas 2023 - 16:08 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik