BÜLBÜL DE AYNI KAFADA

Aydın-Denizli Otoyol projesini en çok eleştirenlerin başında gelen CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül’den tarihi çark. Henüz yapım çalışmaları devam eden yolun Denizli-Kuyucak hattını kullanacağını itiraf eden Bülbül, kuyruğu dik tutmaktan da geri kalmadı. Bülbül, “Yolu kullanacağım ama domuzlar izin verirse kullanacağım” dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
BÜLBÜL DE AYNI KAFADA
BÜLBÜL DE AYNI KAFADA
Video için play'e tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde yaptığı konuşmada, aklınca Denizli-Aydın otoyolunu hedef alıp iktidarın yap-işlet-devret modelini eleştirdi.

“Biz yapılanlara karşı değiliz” diyerek sürdürdüğü konuşmasında sözü hayattayken yerden yere vurdukları merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a getiren Bülbül, tarihi bir itirafta bulunup günah çıkardı. Bülbül, “Biz otoyolun yapımına hayır demedik. Biz burada neye karşı çıktık? Rahmetli Turgut Özal’ın Aydın Otoyolu’nda yaptığı gibi devlet bütçesinden yapılmasına evet dedik, yap işlet devret modeli ile yapılmasına karşı çıktık” dedi.

Bülbül bununla da kalmadı, hemen her fırsatta karşı çıktığı Denizli-Aydın Otoyolunu kullanacağını belirtip, “Yolu kullanacağım ama domuzlar izin verirse” şeklinde garip bir cümle kurdu.

Açıklamasının sonunda yatırıma karşı olmadıklarının altını çizen Bülbül, “Bazı şirketlere garanti para adı altında para akışına hayır dedik. Aydın’dan Denizli’ye gelirken 9 lira veriliyor. Yol bittikten sonra 5 Euro +KDV ile gidilecek. 20 yıl boyunca o yoldan geçseniz de geçmeseniz de o para verilecek” ifadesiyle konuşmasını tamamladı.

25 Kas 2023 - 23:45 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi