Evleri su bastı

Fırtına sebebiyle deniz taştı. mahsur kalan vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından kurtarıldı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Evleri su bastı
Haber albümü için resme tıklayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İzmir ve çevresi için yapılan sarı kodlu uyarının ardından beklenen fırtına gece saatlerinde etkili oldu. Çeşme ilçesinde meydana gelen deniz taşmasının ardından Karşıyaka ilçesinde fırtına sebebiyle taşkınlar gerçekleşti.

SİRENLERLE UYARI
Karşıyaka Yalı Caddesi ve Mavişehir bölgesi denizden gelen fırtınayla birlikte su taşkınları görüldü. Mavişehir bölgesinde taşkınların ardından vatandaşlar siren sesleriyle uyarıldı. Siren sesleriyle sokaklara çıkan vatandaşlar otoparklara koşarak araçlarını bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. Yaşanan taşkınlarda birçok motorlu kuryede zor anlar yaşadı.

LÜKS ARAÇLAR SU ALTINDA
Yaşanan şiddetli fırtınayla birlikte Yalı Caddesi’nde bulunan bir rezidansın kapalı otoparkını su bastı. Otoparkta bulunan çok sayıda lüks araç sular altında kaldı. Araç sahipleri itfaiye ekipleriyle beraber araçlarını sular altından kurtarmaya çalıştı.

ZABITA KUTARDI
Ayrıca Alsancak ve Kordon ilçelerinde de deniz taştı. Birçok iş yeri ve evi su basarken, Kıbrıs Şehitleri Caddesi de sular altında kaldı. Sokakta mahsur kalan vatandaşlar ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı. Zabıtanın kamyonetinin kasasına binen vatandaşlar, tehlikeli olmayan noktalara taşındı.
Taşkınların ardından bölgeye gelen belediye ekiplerinin çalışmaları ise devam ediyor.

26 Kas 2023 - 09:01 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı