AYDIN’I CUDİ’YE ÇAĞIRDI

Terör destekçisi Yeşil Sol Partili İzmir Milletvekili İbrahim Akın, Aydın Çevre ve Kültür Platformu’nun daveti üzerine katıldığı programda, “Aydın'daki mücadeleyi Cudi'deki mücadele ile birleştiremezsek başarılı olmayacağız" dedi. Program davetlileri arasında CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül’de vardı.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
AYDIN’I CUDİ’YE ÇAĞIRDI
AYDIN’I CUDİ’YE ÇAĞIRDI
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Çevre ve Kültür Platformu, doğa için verdikleri mücadeleyi anlatabilmek nedeniyle bir dayanışma toplantısı gerçekleştirdi. Birçok STK temsilcisinin katıldığı programa davet edilenler arasında PKK terör örgütü destekçisi Yeşil Sol Partili İzmir milletvekili İbrahim Akın ile CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül’de vardı. AYÇEP olarak verdikleri mücadeleyi ve kazandıkları davaları anlattığı konuşmasında vatandaştan destek isteyen Aydın Çevre ve Kültür Platformu Başkanı Mehmet Vergili, katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra söz alan Süleyman Bülbül ise, “Aydın'ın çevre sorunlarını 27. dönemde meclise taşıdım. 28. dönemde de taşıyacağım” diyerek, dayanışma mesajı verdi.


CUDİ’Yİ ADRES GÖSTERDİ
Davet üzerine katıldığı programda bir konuşma yapan Yeşil Sol Parti İzmir milletvekili İbrahim Akın, Türkiye’de talan ve yağma siyaseti yapıldığını belirterek sözü bir zamanlar PKK’nın terör eylemlerinde karargâh olarak kullandığı Cudi Dağı’na getirdi. Aydın’daki mücadelenin Cudi ile birleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Akın, şunları söyledi; “Aydın'da jeotermale karşı mücadele ile ya da Menderes'te yaşanmış olan her türlü saldırının ortaya çıkarttığı topraklarımızın, suyumuzun, havamızın kirlendiği bir yerde daha güçlü bir mücadele ile ancak karşı koyabileceğimizi düşünüyoruz. O nedenle Aydın'daki mücadeleyi Cudi'deki mücadele ile birleştiremezsek orayla ortaklaştıramazsak bu mücadele ile başarılı olmayacağız arkadaşlar.”

26 Kas 2023 - 12:23 - Gündem

Mahreç  Melek Fırat