Buharkent'te mutlu son

Aydın’ın Buharkent ilçesinde 12 ay boyunca çiftçilere sulama imkanı sağlaması hedeflenen yeraltı kuyuları için Savcılı Mahallesi’nde başlatılan sondaj kuyusundan su çıkartıldı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Buharkent'te mutlu son
Buharkent'te mutlu son
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın sulama sorunu yaşayan ilçelerinden olan Buharkent’te, çiftçilerin sulama sorunları yeraltı kuyuları ile çözüme kavuşuyor. Bu çerçevede Savcılı Mahallesi’nde açılan sondaj kuyusunda mutlu sona ulaşıldı.

Yeraltı kuyularında başlatılan sondaj çalışmalarının ardından suya ulaşıldı. Buharkent'in sulama ihtiyacını karşılamayı amaçlayan ve yılın 12 ayı sulama imkanı sunması beklenen çalışmaların ardından açılan her kuyudan saatte 200 ton, toplamda 1 ton su alınması bekleniyor. Sulama kanalının açılan kuyularla beslenmesi halinde ilçenin sulama sorunu da ortadan kalkacak.

HAYIRLI OLSUN
Konu ile ilgili sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Buharkent merkez ile Savcıllı Mahallelerimiz arasındaki arazilerin tarımsal sulanması için açtığımız sondaj kuyusundan suyumuzu çıkardık. Sulama alanının projesini ve sulama tesisini yapıp çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

26 Kas 2023 - 12:48 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı