Didim'de eş zamanlı denetim

Aydın’ın Didim ilçesinde amatör ve ticari avcılık yapan balıkçılar eş zamanlı denetlendi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Didim'de eş zamanlı denetim
Didim'de eş zamanlı denetim
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Balık avı sezonu ile beraber denizde hareketlilik yaşanırken, bu çerçevede harekete geçen Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordineli olarak denetim gerçekleştirdi.

Didim’de bulunan karaya çıkış noktaları, perakende satış yerleri, yol güzergahları ve denizde gerçekleştirilen denetimlerde balıkçı teknelerinde belge ve ürün kontrolleri yapılarak balıkçılara ticari amaçlı su ürünlerini düzenleyen tebliğ hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Yakalanan balıkların boy ölçümleri de yapılırken denetimlerin sürdürüleceği bilgisine ulaşıldı.

Konu ile ilgili Didim ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Ülkemiz genelinde Bakanlığımızca başlatılan eş zamanlı denetimler kapsamında İl ve İlçe Müdürlüğümüz personelleriyle perakende satış yerleri, yol güzergahları, karaya çıkış noktaları ve denizde gerçekleştirdiğimiz kontrol ve denetimlerde amatör ve ticari avcılık yapan balıkçılara 5/1 numaralı ticari amaçlı ve 5/2 numaralı amatör amaçlı su ürünlerini düzenleyen tebliğler hakkında bilgilendirmeler yapıldı” ifadeleri yer aldı.

26 Kas 2023 - 17:13 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı