Aydın'ın gurur kaynağı

Otizm Merkezi’nde yetişen Aydın Büyükşehir Belediyespor’un özel sporcusu Ece Volkan, masa tenisinde Türkiye ikincisi oldu.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Özel Sporcular Federasyonu tarafından beşincisi düzenlenen Yavuz Kocaömer Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası, 24-26 Kasım günleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi.

Büyük çekişmeye sahne olan ve birbirinden çekişmeli maçların oynandığı şampiyonada 48 ilden 182 kulübün 234 özel sporcusu ter döktü. Şampiyonada Aydın’ı, Aydın Büyükşehir Belediyespor’un 16 yaşındaki özel sporcusu Ece Volkan temsil etti. Şampiyonaya Antrenörü Barış Gökmen ile birlikte katılan Volkan, tüm rakiplerini yenerek finale kadar yükseldi. Çekişmeli geçen final maçını kaybeden Volkan, 8-18 yaş grubunda Türkiye ikincisi oldu.

Aydın Otizm Merkezi’nde yetişen ve bir yıl önce masa tenisine başlayan Ece Volkan, elde ettiği Türkiye ikinciliği başarısıyla Aydın’ın gurur kaynağı oldu. Bu başarı ise Aydın spor camiasında büyük sevinçle karşılandı.

"NİCE BAŞARILAR ELDE EDECEĞİZ"

Sporcusu Ece Volkan’ın kazandığı başarıda emeği geçen Aydın Büyükşehir Belediyesi Antrenörü Barış Gökmen; "Sporcum Ece Volkan, bir yıl önce Otizm Merkezi’mize geldiğinde kendisini masa tenisine yönlendirdim. Verdiğim eğitimlerle kendisi büyük bir gelişim kaydetti. Katıldığımız şampiyonada emeğimiz karşılığını aldığımız için mutluyuz. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle şampiyonalarda nice başarılar kazanıp Aydın’ı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

26 Kas 2023 - 20:52 - Spor

Mahreç  İhlas Haber Ajansı