Çay simit ADÜ'den

Adnan Menderes Üniversitesi ara sınav döneminde kütüphanede ders çalışan öğrencileri yanız bırakmayarak çay ve simit ikram etti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Çay simit ADÜ'den
Çay simit ADÜ'den
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Adnan Menderes Üniversitesi ara sınav döneminde gece geç saatlere kadar Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi’nde ders çalışan öğrencilerİ yalnız bırakmıyor. 

Dönem başından bu yana üniversite üst yönetiminin aldığı kararla hem öğrencilerin bütçesine katkı sağlamak hem de yoğun ders temposunda öğrencilere nefes aldırmak için her hafta çarşamba ve cuma günü sabahları sıcak çorba ikramı yapılırken; ara sınav döneminde de öğrencilere simit ve çay ikram edilmeye başlandı.

HER SINAV DÖNEMİNDE YAPILACAK 

Özellikle yoğun ders çalışma saatlerinde dağıtımı gerçekleşen ve öğrenciler için büyük motivasyon kaynağı olan ikramların her sınav döneminde yapılacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversitemizde eğitim gören tüm öğrencilerimiz, bizlere ailelerinden birer emanettir. Ara sınav döneminin başlamasıyla birlikte kütüphaneye ders çalışmaya gelen öğrencilerimize destek olmak ve sınav stresini hafifletmek adına yapılan ikram sayesinde öğrencilerimiz hem enerji bulmuş oldu hem de biraz olsun sınav stresinden uzaklaşma fırsatı yakaladı.” dedi.

İkramlardan dolayı üniversite üst yönetimine teşekkür eden ve memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler, yapılan bu jestin sınav haftalarında motivasyonlarını artırdığını, kütüphanede geçirdikleri uzun çalışma saatlerinde onları teşvik ettiğini ifade etti.

26 Kas 2023 - 22:00 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi