ZEYBEKLER NEFES KESTİ

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 20. Üniversiteler Arası Halk Dansları Süper Lig ve Halk Müziği Solo Ses Yarışması, 24-26 Kasım tarihleri arasında Bartın Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti. ADÜ yarışmadan çifte kupayla dönme başarısı elde etti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
ZEYBEKLER NEFES KESTİ
Haber albümü için resme tıklayın

Geçen yıl Süper Lig’e yükselen ADÜ Zeybek Ekibi, bu sene 20.si yapılan Halk Dansları ve Halk Müziği Solo Ses Yarışması’nda 9 üniversite arasından ‘Ses Dalında’ şampiyonluğu elde ederek büyük gurur yaşattı.

ADÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Alperen Kürşat Nasuhbeyoğlu’nun üstün performansı yarışmada büyük alkış aldı.

Aynı organizasyonun Halk Dansları Yarışması’nda yarışan ADÜ Halk Oyunları Ekibi ise ‘Artistik’ dalda Aydın yöresi Zeybek ekibi ile 7 üniversite arasında ikinciliği elde ederek çifte gurur yaşattı.

Eğitmenliğini Ekrem Kaçar’ın, sorumlu idareciliğini Spor Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Elçin Savaş’ın yaptığı kafile, Bartın’dan iki kupa ile dönecek. Bu sonuçlarla ADÜ, önümüzdeki yıl da süper ligde kalacak ve finallere doğrudan katılacak.

Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, hafta sonunda hem üniversitenin hem de Aydın’ın büyük bir gurur yaşadığını belirterek, “Hafta sonu bizim için bereketli geçti. Sporcularımızı ve idarecilerimizi tebrik ediyorum. Üniversitemizin farklı bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimizden oluşan ekibimiz bizleri yine onore etti. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

26 Kas 2023 - 22:46 - Eğitim

Mahreç  Haber Merkezi