Saadet'in B planı

Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanı Vahap Kırca, olası bir ittifak için B planı hazırladıklarını açıkladı. Karcı, güçlü bir aday etrafında toplanarak seçimi kazanacaklarını iddia etti.

Mehmet Kamış
Mehmet Kamış Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Değişim söylemleriyle ilk olarak kongrede genel başkanlarını değiştiren CHP, yerel seçimlerde de yenilik yaşanacağı mesajını verdi.
İYİ Parti’nin ardından, Saadet Partisi de ittifaklara açık oldukları mesajını paylaştı.
Bu kapsamda Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanlığı da yerel seçimlerde ipi göğüsleyecek adayını ve yürüttükleri çalışmalar hakkında MANŞET’e açıklamalarda bulundu.
Kırca, “Şu anda ismini açıklamayacağım ama akademisyen bir adayla çalışmalarımızı yürütüyoruz.” dedi.


TEK BAŞINA
Geçmiş isimlerin peşinden koşmak yerine artık geleceğe, bakmak ve yeni insanlarla yol yürünmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Kırca, eğitimli gençleri çevresine toplamış bir grubun eşlik edeceği akademisyen adayla seçime gireceklerini açıkladı.
Kırca, “Millet İttifakı ile ilgili net bir şey yok şu anda. Genel merkezimizin de söylediği gibi; ittifak yer yer olabilir. Fakat şahsi söylüyorum, ben Nazilli'de Saadet Partisi'nin tek başına seçime girmesini isterim. Tabii yukarıdan gelecek olan anlaşmalara da sadık kalırız.” ifadelerini kullandı.

27 Kas 2023 - 11:45 - Gündem

Mahreç  Mehmet Kamış