Gözler Tetik'te

CHP Nazilli’de belediye başkan aday adaylığını açıklayan ilk isim Dr. Ertuğrul Tetik oldu. Örgütte büyük heyecan yaratan Tetik, İYİ Parti’ye de ittifak çağrısı yaptı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Gözler Tetik'te
Gözler Tetik'te
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kurultay sürecinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde yerel seçim hareketliliği başladı.
CHP Nazilli’de Dr. Ertuğrul Tetik belediye başkan adaylığını açıklayan ilk isim oldu.
Ertuğrul Tetik, İlçe Başkanı Naim Atmaca ve partililer eşliğinde bir araya geldi ve coşkuyla karşılandı.


BABADAN TECRÜBELİ
Seçmenlere kendini tanıtan Ertuğrul Tetik, 16 yıl Kuyucak İlçe Başkanlığı yapan babasından aldığı tecrübe ve terbiyeyle aday olmak istediğini söyledi.
Tetik, “Teşkilattan çok şey öğrendim O terbiyeyi onlardan aldım. O terbiyenin ne olduğunu adaylığım olursa ve başkanlığı kazanırsam insanlar da görecek. 30 yıl Devlet Hastanesi’nde hizmet verdim. CHP’li kim derseniz oradaki herkes Ertuğrul Tetik diyecektir. Teşkilatım, halkım uygun görürse bu işi layıkıyla yapacağımı düşünüyorum.” dedi.


ÇARE OLMAYA GELDİM
Nazilli Devlet Hastanesi’ndeki 30 yıllık görev süresi boyunca ilçenin dertlerini dinlediğini belirten Tetik, o sorunlara çözüm bulmak için geldiğini anlattı.
Tetik, “Nazilli’de Yavuz Kaynar’dan beri CHP belediyeciliği yoktu. Rahmetli Yavuz amcanın bir lafı vardı. Der ki; ‘Ben doktor olarak çocuklarınıza baktım. Şimdi Nazilli’ye bakmak için geliyorum’ Bu benim için çok önemliydi. Ben de Nazilli’de günde 100 hasta bakıyorum. Nazilli ve köylerinde her eve girip çıktım, dertlerini dinledim ve dertlerine çare bulmaya geldim.” diye konuştu.


ÇERÇİOĞLU İLE İLİŞKİLER
Teşkilatla iç içe çalışmak istediğini üzerine basarak vurgulayan CHP’li Ertuğrul Tetik, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile de iyi ilişkiler kuracağını söyledi.
Seçimlere tek başına gireceğini açıklayan İYİ Parti’ye de ittifak çağrısında bulunan Tetik, “Bir zaman beraber yürüdük. Ayrımız yok gayrımız yok. Yerelde çalışıyoruz. Nazilli’mizin daha iyi olması için mücadele edeceğiz. Onlar da bunu istiyorsa beraber yine çalışılabiliriz." ifadelerine yer verdi.

27 Kas 2023 - 15:05 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik