AK PARTİLİ ERİM YİNE PATLATTI BOMBAYI

Yerel seçimde başta büyükşehir olmak üzere Nazilli, Efeler ve Söke gibi üç önemli ilçeyi gözüne kestiren AK Parti’de kardeş kavgası başladı. Milletvekili listesine giremeyince gözünü belediye başkanlığına diken emlakçı Bekir Kuvvet Erim, katıldığı televizyon programında hedef gözetmeksizin konuştu. Sunucunun, ‘Neden belediye başkan adayı oldunuz?’ sorusunu yanıtlayan Erim, elindeki bombanın pimini çekip ortalığa bıraktı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Milletvekilliği döneminde sansasyonel iddialarla gündeme gelip kamuoyunu şaşkına çeviren AK Partinin emlakçı vekili Bekir Kuvvet Erim, 14 Mayıs’ta listede kendisine yer bulamayınca gözünü Nazilli Belediye Başkanlığına dikti. Geçtiğimiz günlerde bu amaç doğrultusunda resmi müracaatını yapan Erim, kolları sıvayıp işe koyuldu. Milletvekilliğinden önce iki dönem yaptığı İsabeyli Belde Belediye Başkanlığını referans gösterip deneyimlerinden bahseden Erim, Nazilli’yi yönetmeye talip olduğunu vurguladı.
Başta büyükşehir olmak üzere Nazilli, Efeler ve Söke gibi üç önemli merkezi kazanmak isteyen AK Parti tüm enerjisini bu yönde yoğunlaştırırken, Kuvvet Erim muhalif adaylara taş çıkartan bir açıklamayla şaşkınlığa yol açtı. Katıldığı televizyon programında sunucunun kendisine yönelttiği, “Neden aday oldunuz?” sorusunu yanıtlaya Erim, AK Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı hedef göstererek, “Nazilli’nin şu anda çok sorunları var. İyi yönetilen bir belediye olsa ben aday olmazdım” dedi.
Nazilli Belediye Başkanı seçilmek için kendi partilisi belediye başkanını eleştirmekten çekinmeyen Erim’in bu sözleri, başta CHP cephesi olmak üzere muhalefet kanadında memnuniyetle karşılandı.

27 Kas 2023 - 15:12 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş