100 öğretmene Ahde Vefa

24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında Söke'de 100 öğretmen için Ahde Vefa etkinliği düzenlendi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
100 öğretmene Ahde Vefa
100 öğretmene Ahde Vefa
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Söke Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Söke Tarih Araştırmaları ve Kültür Değerlerini Koruma Derneği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle "Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Öğretmene Ahde Vefa"etkinliği düzenlendi.
Amerikan Kültür Koleji'nde düzenlenen etkinliğe Söke Kaymakamı Ali Akça, Söke Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Söke İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, Söke İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Emre Mengi ve çok sayıda davetli katıldı.


2 YILLIK PROJE
Etkinlikte ilk konuşmayı projeyi yürüten Sami Kocakaya yeptı ve "2 yıllık bir çalışma ile Söke'nin eli öpülesi eğitim çınarlarımızı tek tek tespit ettik. Söke'nin Cumhuriyet dönemi ilk öğretmenlerinin bilgilerini içeren kayıt defterine ulaştık. Bu defterde muhtemelen Söke'nin işgalden kurtuluşunda görev almış Çalı Kuşu parolasını kullanan kadın örgütlenmesinde yer alan öğretmenlerimiz bulunmakta. Bunlardan biri de belki de Çalı Kuşu Feride. Bin emekli öğretmenimizi tespit ettik. Burada olan öğretmenlerimiz 1927 ile 1947 arası doğumlu olan öğretmenlerimizdir. Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla 100 eğitim çınarı öğretmenimizi buraya davet ettik." dedi.


SİZLER SAYESİNDE
Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, "Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' sözünden ilham alarak bizleri en donanımlı yetiştiren siz öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Cumhuriyetimizi vatan ve millet sevgisini, bayrak sevgisini, Milli ve manevi değerlerimizi, büyüklere saygıyı, küçüklere sevgiyi ve bu değerleri sizler sayesinde öğrendik. Bizlere sadece 2 kere 2 nin 4 ettiğini değil aynı zamanda alın teri ve hakkıyla kazanılan 4 ün haksız kazanılan 5 ten daha kıymetli olduğunu öğrettiniz." diye konuştu.
En yaşlı emekli öğretmen olan Mustafa Genç'e bütün öğretmenler adına çiçek takdim edildi.

27 Kas 2023 - 17:13 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur