Aydın'da eğitim şehitleri unutulmadı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri, şehit öğretmen Ümit Erdal’ı Bozdoğan’daki mezarı başında ziyaret etti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Aydın'da eğitim şehitleri unutulmadı
Haber albümü için resme tıklayın

ADÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri Karasakaloğlu öncülüğünde düzenlenen ziyarette, Bozdoğan Kaymakamı İbrahim Gökçe, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Madran, Ümit-Güldane Erdal Ortaokulu Müdürü Hasan Kurt, kurum yetkilileri, şehitlerin ailesi, Eğitim Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri yer aldı.

30 yaşında şehitlik mertebesine ulaşan öğretmen Ümit ve Güldane Erdal çiftini, dualarla ve minnetle anan Eğitim Fakültesi, mezarlık ziyaretinin ardından adlarının yaşatıldığı okulu ziyaret etti.

Aydın’ın eğitim şehitleri öğretmen Şenol Akar, Adem Akdeniz, Musa Sarısaç, Ümit ve Güldane Erdal’ı rahmetle ve minnetle anan Dekan Prof. Dr. Karasakaloğlu, “Eğitim Fakültesi olarak al bayrağımızı sonsuza değin dalgalandırmak ve 780 bin kilometrekarelik vatan toprağının her karışındaki evlatlarımızı vatanı ve milletine yararlı nesiller olarak yetiştirmek için çırpınırken, görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi anıyoruz. Şehit öğretmenlerimizin emanetlerine sahip çıkabilmeyi, ideallerini gerçekleştirmeyi vatani bir görev addediyoruz” dedi.

Tören sırasında öğretmen adayları, Bozdoğan Ümit-Güldane Erdal Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Şehitler anısına Bozdoğan Belediyesi tarafından verilen hayır yemeği de verildi.

27 Kas 2023 - 19:02 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi