GÖRÜNTÜLER GAZZE’DEN DEĞİL AYDIN’DAN

Şehir magandaları Aydın’da bir kez daha ortaya çıktı. Efeler Ovaeymir mahallesinde bir düğün sırasında yaklaşık 15 kişilik bir grup meydanı boş bulunca, uzun namlulu silah ve tabancalarla havaya ateş açtı. Olayın sosyal medyaya yansıması üzerine Ayın Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye’de her ay ortalama 150 kişi maganda kurşunlarının hedefi oluyor. Düğün, asker uğurlaması vb. etkinliklerde rastgele açılan ateş sonucu yüzlerce insan ya hayatını kaybediyor ya vücudunda kalıcı hasarlarla yaşamak zorunda kalıyor.

Türkiye’de yaklaşık 38 milyon silah var. Bunların sadece 20 milyonu ruhsatlı. Bu da her dört kişiden birinde ruhsatsız silah olduğu anlamına geliyor. Ruhsatlı silahların yanı sıra yasadışı yollarla edinilen silahlar magandaların ellerinde sağa-sola ateş etmek için kullanılıyor.

 MAGANDALAR İÇİMİZDE

Bu kez magandalar Aydın’ın Efeler İlçesi’nde bir düğündeydi. Ovaeymir Mahallesi’nde gerçekleşen bir düğünün ardından 15 kişilik maganda grubu “sevinçlerini” ellerine aldıkları uzun namlulu tüfeklerle sağa-sola ateş ederek gösterdi.

Üstelik yaptıkları magandalığı bir arkadaşlarına video çektirerek sosyal medyadan yaydı. Videodaki görüntüler polisin gözünden kaçmadı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri videoda yer alan ve ruhsatsız silah kullandıkları düşünülen şahıslar için harekete geçti. Magandaların bulunduğu yeri tespit eden polis, uzun namlulu silah ve tabancalarla havaya ateş eden gençler hakkında işlem başlattı.

27 Kas 2023 - 19:34 - Asayiş

Mahreç  Melek Fırat