Küskünlere davet!

Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP’den istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Memleket Partisi Aydın eski İl Başkanı Cavit Yenipazarlı’yı yuvaya çağırdı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Küskünlere davet!
Haber albümü için resme tıklayın

‘Değişim’ sloganıyla yola çıkan Özgür Özel ve ekibi, genel başkanlık yarışını kazandı. Yeni genel başkana yakın isimlerden Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi Avukat Süleyman Bülbül, partinin yetkili organları arasında yer aldı.


BABA EVİNE DÖNÜN
Kurultay sürecinin ardından güçlenen Süleyman Bülbül, Aydın’daki küskünler için Özgür Özel’in “Baba evine dönün” çağrısını yineledi.
Süleyman Bülbül, Kemal Kılıçdaroğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu hedef alan sözlerle CHP’den istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile Memleket Partisi İl Başkanlığı’ndan istifa eden Cavit Yenipazarlı’ya kapılarının açık olduğunu söyledi.


ATAY’A KAPI AÇIK
Mehmet Fatih Atay’ın tek taraflı istifa ettiğini ve yeniden partiye üye olabileceğini belirten Bülbül, “Kendisi iradesinin gösterip yeniden katılmak isterse partinin yetkili kurulları var. Üye mi yapılacak? Aday mı gösterilecek bu konular Parti Meclisi’nin, genel başkanımız ve genel başkan yardımcılarımızın kararıdır. Partiye üye olmak isterse üye olma yolları bellidir” dedi.
Tartışmalı bir şekilde CHP’den istifa edip Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı olan ve Özgür Özel’in Genel Başkan seçilmesiyle dönüş sinyali veren Cavit Yenipazarlı’yı da aralarında görmek istediklerini kaydeden Bülbül, “Cavit Yenipazarlı’nın baba evine dönme konusundaki düşüncelerini gazetelerden okudum. Çok memnun kaldım. Bu arkadaşlarla beraber siyaset yaptık. Ayrışmamıza gerek yok. Hepimiz bir araya gelmemiz lazım. CHP nasıl devlet kuran bir partiyse aynı zamanda bir baba evidir. Bütün arkadaşlarımızı baba evine çağırıyoruz. Cavit Yenipazarlı’nın da başka arkadaşlarımızın da gelmesinden memnuniyet duyarız." ifadelerine yer verdi.

28 Kas 2023 - 10:46 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik