30 öğrencilik orkestra

Nazilli Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından Otizm Orkestrası ve Korosu kuruldu. Şefika Yurga şefliğinde çalışmalarına başlayan orkestra, 30 öğrenciden oluşuyor.

Mehmet Kamış
Mehmet Kamış Tüm Haberleri
30 öğrencilik orkestra
30 öğrencilik orkestra
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Nazilli İlçesi Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı, Aydın Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Nazilli İlçe Temsilcileri Sema Üzel ve Muzaffer Uyan, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret ederek, Otizm Orkestra ve Korosu’nun kurulmasındaki desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Çalışmalarına Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde başladıklarını ifade eden Nazilli Otizm Orkestra ve Korosu Kurucu Şefi Şefika Yurga, bugünün kendileri için çok kıymetli olduğunu anlattı.
Yurga, “Geçtiğimiz yıllarda İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu olarak Nazilli’de konserler vermiştik. Bugün de yeni bir orkestranın Nazilli’de kurulması için çalışmalara başladık. 30 öğrencimiz var. Her hafta çalışarak koromuzu en güzel şekilde hazırlayacağız.” dedi.

“İLK KONSERİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM!”
Nazilli Belediyesi olarak kültürel ve sosyal faaliyetlerin desteklenmesi ve yaşatılması için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Otizmli bireylerin sosyal yaşamda daha fazla yer alması için Nazillimizde ilk kez Otizm Orkestra ve Koromuzu kurduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok güzel işlere imza atacaklarına eminim. Koromuzun ilk konserini sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.

28 Kas 2023 - 13:08 - Kültür Sanat

Mahreç  Mehmet Kamış