Büyük tutarsızlık

Yaklaşık iki ay önce üye olduğu CHP’den İncirliova belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Ergun Eğrifes, herkesi hayrete düşürdü.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçimlere kısa süre kala siyasi partilerde aday adaylıkları açıklanmaya başladı.
Dün CHP İncirliova ilçe teşkilatı binasında Ergun Eğrifes’in belediye başkanlığı için aday adaylığı açıklaması vardı.
Açıklamasında CHP güzellemesi yapan ve ‘siyasi ikbal uğruna mensup olduğu partileri bir kalemde silen arkadaşlar var’ eleştirisinde bulunan Eğrifes’in CHP üyeliğinin sadece iki ay öncesine dayandığı ortaya çıktı.
29 Eylül tarihinde CHP İncirliova teşkilatına gelerek üyelik işlemi yaptıran Eğrifes’in, CHP güzellemeleri ve siyasette vefa ile ilgili söylemleri samimi bulunmadı.
Siyasete 1989 yılında Anavatan Partisi ile başlayan Eğrifes’in siyasi kariyeri boyunca yaptıklarının ise söylemleri ile çeliştiği görüldü.


CHP’NİN ALEYHİNDE
Eğrifes’in, 25 yıl boyunca İncirliova’da CHP adaylarına karşı diğer partileri desteklemesi, rahatsızlık yarattı.
Açıklamasında övgüler yağdırdığı merhum belediye başkanı Yahya Ümit Orbay’ın bile karşısındaki adayları desteklediği bilinen Eğrifes, 2019 seçimlerinde de Millet İttifakı’nın değil, bağımsız belediye başkan adayı olan Şerif Temel’in yanında yer aldı.
Son olarak Muharrem İnce’nin başkanlığını yaptığı Memleket Partisi'nde yaklaşık üç yıl İncirliova ilçe başkanlığı yapan Eğrifes, genel seçimlerden sonra istifa etmişti.
31 Mart 2024 yerel seçimleri için önce bağımsız belediye başkan adaylığını açıklayan Eğrifes, karar değiştirip CHP’nin adayı oldu. Eğrifes’in aday adaylığı açıklaması partide karşılık bulmadı.

28 Kas 2023 - 13:15 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş