Siyasi vicdansızlık

Didim AK Parti İlçe Başkanlığı'nda kalp krizi geçiren gazeteci Kemal Etleç'in ölümü, siyasi vicdansızlığı da gözler önüne serdi. Başkan Yardımcısı Adem Seven'in yerde can çekişen kocasının başında feryat eden İlknur Etleç'in üzerine yürümesi büyük tepki topladı. Kocasının göz göre göre ölüme gönderildiğini iddia eden acılı eş, savcılığa başvurdu.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bir dönem MANŞET'in Didim Temsilciliği görevini üstlenen ve aynı zamanda kendisine ait Rehber Gazetesi'nin sahibi olan Kemal Etleç, 20 Kasım günü AK Parti Didim İlçe binasında düzenlenen basın toplantısı izliyordu.
Etleç, iş insanı Naci Şenses’in aday adaylığını açıklarken yaşanan sözlü tartışma sırasında kalp krizi geçirdi.
Olay yerinde yapılan müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan arkadaşımız kurtarılamadı.
Ancak olaya Etleç'in ölümünün yanı sıra AK Parti yöneticilerinin vicdansızlıkları da damgasını vurdu.


EŞİNİ AZARLADI
AK Parti Didim İlçe Başkanlığı'nda kaydedilen görüntüler, izleyenleri dehşete düşürdü.
Olay sıranda yaşanan o kadar bağrış-çağrışa rağmen ilçe Başkanı Sabahattin Akkuş'un odasından bile çıkmadığı, Yardımcısı Adem Seven'in ise yerde can çekişen kocasının baş ucunda bekleyen İlknur Etleç'e hakaretler yağdırıp azarladığı görüldü.
Bunlar yetmezmiş gibi Seven'in İlknur Etleç'in üzerine yürüdüğü de kayıtlarda yer aldı.


ADLİYEDE AÇIKLAMA
Didim Adliyesi önünde meslektaşlarıyla birlikte açıklama yapan gazeteci İlknur Etleç, olayda ihmal olduğunu öne sürdü.
Olayın AK Parti Didim İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştiğini hatırlatan İlknur Etleç, "Belediye başkan aday adayı Naci Şenses, o gün evraklarını AK Parti Didim İlçe Başkan Yardımcısı Adem Seven, Yahya Balan ve SKM Başkanı Şükrü Kavaklı’ya teslim etti. Bu sırada partiye yapılacak bağış konusunda taraflar arasında tartışma çıktı. Eşim o anları kamerasıyla kayıt altına alıyordu. Bu sırada ilçe başkan yardımcısı Adem Seven 'neden çekiyorsunuz' diyerek müdahale etti. Tartışma sırasında eşim kalp krizi geçirdi ve kendisini kaybettik." dedi.


ADALET İSTİYORUM
AK Parti Didim İlçe Başkanı Sabahattin Akkuş ile 3 ilçe yöneticisini olaya duyarsız kalmakla suçlayan İlknur Etleç, "İlçe Başkanı, yaşanılan itiş kakış ve bağrışmalar sırasında odasından çıkma nezaketini bile göstermedi. Adem Seven, eşim yerdeyken bile üzerime yürüdü, hakaretler yağdırdı." iddiasında bulundu.
Acılı eş Etleç, davanın sonuna kadar takipçisi olacağının altını çizdi.

28 Kas 2023 - 16:32 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş