Esnaf iş yerini açamadı!

Ege Bölgesi'ni esir alan fırtına ve yağış, esnafı da mağdur etti. Zararlarının büyük olduğunu belirten esnaflar normale dönmeye çalışıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Esnaf iş yerini açamadı!
Haber albümü için resme tıklayın

İzmir ve çevresinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtınanın ardından Konak ve Karşıyaka'da deniz taşmış, binin üzerinde iş yeri ve ev su baskınlarından etkilenmişti.
Su baskınlarının en çok etkilendiği yerlerden Konak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde esnaf, normale dönmek için iş yerlerinde oluşan hasarı temizlemeye çalışıyor.
Binlerce lira zarara uğrayan esnaf, yetkililerden ise yardım bekliyor.
Dükkanındaki birçok ürünün zarar gördüğünü belirten kırtasiye esnafı Halil Tekin Çerkeş, "30-40 bin TL civarında zararımız olabilir. Bütün diğer esnaf arkadaşlar gibi mağduruz. Mağduriyetimizin biran önce giderilmesini istiyoruz." dedi.
Dükkanına giren suyun 45 cm'ye kadar yükseldiğini söyleyen esnafLevent Salıcı da, "Cumartesi akşamdan önlemimizi almıştık, su baskını olma riskini biliyorduk. Dükkanımıza giren su 45 cm'ye kadar yükselmiş. Alt raflardaki bütün kitaplarımız ne yazık ki su almış. 1 hafta içinde anca toparlanacağız gibi gözüküyor. 1 milyon TL'nin üzerinde zararımız olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

28 Kas 2023 - 17:10 - Ekonomi

Mahreç  Haber Merkezi