Nazilli şirketleşiyor

Nazilli Belediyespor’da şirketleşme sürecinde sona gelindi. Başkan Şahin Kaya, önümüzdeki süreçte bir genel kurul yapacaklarını açıkladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bu sezon kurduğu mütevazi kadrosuyla Play Off mücadelesi veren Nazilli Belediyespor, futbol otoritelerini şaşırtmaya devam ediyor. Ligde başarılı yürüyüşünü sürdüren Siyah İnciler’de bir taraftan da şirketleşme çalışmaları sürüyor.

ŞİRKETLEŞME İŞLEMLERİ TAMAMLANIYOR

Kulüp Başkanı Şahin Kaya, şirketleşme sürecinin büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Şahin Kaya, üye tasviye çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. İşe üye tasviyesiyle başladıklarını kaydeden Kaya, “Şirketleşmeyle alakalı işlerin çoğunu bitirdik. Şirketi kurduk. 804 tane üye var. 200-300 tanesi rahmetli olmuş. Birçoğu kulübe üye olduğunun farkında değil. Birçoğu kulübe hiç aidat yatırmamış. Yönetici olmuş ama aidat yatırmamış. Bir tasviye sürecine girdik. Nazilli Belediyespor Kulübü’ne üye olmanın bir bedeli var. Yıllık üyelik aidatı 300 TL bunu genel kurulda yükseltmeyi planlıyoruz. Askıya çıktık süresi bitiyor” dedi.

“BİZ DAHA GİTMİYORUZ”

Çok büyük hayallerinin olduğunu ve bunu gerçekleştirmek için çalışacaklarını vurgulayan Kulüp Başkanı Şahin Kaya, “Ben ve yönetimim bu ceremeyi, kulübü 6 ay sonra alacağız diyen arkadaşlara bırakmak için çekmiyoruz. O yüzden bu kulübü şirketleştiriyoruz. Bu kulübü bırakırsak yine Nazilli’den birine bırakacağız. Hala isteyenler var. Bu kulübü vermiyoruz. Gelin beraber yönetelim. Ben Uşakspor’un Niğde’nin Kızılcabölük’ün düştüğü duruma Nazilli’yi düşürmek istemiyorum. Savaşımda olmayan kimseyle zaferimi paylaşmayacağım. Taraftarımın içi rahat olsun hayallerimiz var ve gerçekleştireceğiz. Biz daha gitmiyoruz buradayız”

“GENEL KURUL YAPACAĞIZ”

Kulübün şirketleşme izinlerinin daha önce alındığını ve bir genel kurul yapılacağını kaydeden Başkan Kaya, “Şirketleşmeyle alakalı bir genel kurul yapacağız. Süreç uzarsa kendi yönetimimizi güçlendirmek adına bir kongre yapacağız. Şuan 14 kişiyle götürüyoruz 7-8 kişi çok aktif beraberiz. Ayrılmayla alakalı herkesin geçerli sebepleri var ve onlara hiçbir zaman kızmıyorum” diye konuştu.

28 Kas 2023 - 18:00 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik