Nazilli’nin kalbi burada atıyor

S.S. Nazilli Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Nuri Arslan,   bölgenin 3 bin kişiye  iş imkanı sağladığını belirtti.

Mehmet Kamış
Mehmet Kamış Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

S.S. Nazilli Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatif Başkanı Nuri Arslan, MANŞET’e özel açıklamalarda bulundu.

Arslan, 1972 yılında kurulan ve ilk çalışmaların 1991 yılında başladığı Küçük Sanayi Sitesi’nin Nazilli için önemine vurgu yaptı ve bölgenin içerisindeki tesislerle birlikte küçük bir şehir olduğunu kaydetti.

 BİN 900 İŞYERİ, 3 BİN ÇALIŞAN

Sanayi sitesinde yaklaşık bin 900 dükkan bulunduğunu belirten Başkan Arslan, bu bölgenin Nazilli’nin üretim ve işgücü anlamında kalbi sayıldığına vurgu yaptı. Arslan sitenin yaklaşık 3 bin kişiye iş imkanı sunduğunu kaydetti.

En büyük sorunun kalifiye eleman olduğunu vurgulayan Arslan,  “Bunun için de site içerisinde bir Meslek Lisesi projelendirdik. Ancak çeşitli nedenlerden ötürü rafa kalktı. Bir hevesle başladığımız bu projemiz olmayınca peşini bıraktık. Ancak tamamen vazgeçtik diye bir şey de yok. Şu anda özellikle yer sorunu var. Eski bir okul var mesela onun depremden sonra dayanıklılık testlerini yaptırdık, büyük ihtimalle çürük çıkacak. Orada yapabiliriz belki ama o zaman da şartlara bakacağız” dedi.

 DEPREME HAZIRLIK

Aşağı Nazilli’de zemin sıvılaşması olduğunu hatırlatan Nuri Arslan olası bir depremin yeni yapılan dükkanlara bir etkisi olmayacağını söyledi. Arslan,  “Dükkanlarımız tek katlı ve çelik konstrüksiyon ile inşa edildi. Zemini uygun şekilde betonla kaplandıktan sonra oluşturulan çelik yapıları biliyorsunuz, bu yapılar esner ama yine yerine oturur, yani yıkılmaz”  diyerek dereme hazırlık çalışmalarını sürdüğünü ifade etti.

 S.S. Nazilli Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Nuri Arslan, sitenin ihtiyaçları, sorunları ve yeni yatırımları konuşacakları Kurul Toplantısının da 17 Aralık’ta yapacaklarını hatırlattı.

28 Kas 2023 - 19:52 - Ekonomi

Mahreç  Mehmet Kamış