Çerçioğlu'na tepki yağdı

Aydınlılar üç haneli rakamların altında su faturasına hasret kalırken Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 60 lira su faturası ödediğini açıklayan Özlem Çerçioğlu’na tepki yağdı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Çerçioğlu'na tepki yağdı
Çerçioğlu'na tepki yağdı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Koçarlı’nın Çakırbeyli Mahallesi Karapınar mevkiinde, birinci sınıf tarım arazisi üzerine kurdurduğu villada oturan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınlılarla adeta alay etti.
Özlem Çerçioğlu'nun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 60 TL’lik su faturası ödediğini açıklaması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.
Villası mevzuat gereği köy statüsünde olduğu için indirimli tarifeden yararlanan Özlem Çerçioğlu’nun açıklamasına vatandaşlardan tepki yağdı.


60 LİRA ŞAŞIRTTI
Cumhur İttifakı Sözcüsü AK Partili Mustafa Arı, çeşitli ilçelerde 800 liraya dayanan faturalar varken, Çerçioğlu’nun 60 liralık fatura ödemesini eleştirdi.
MANŞET’e konuşan Mustafa Arı, “Evi Çakırbbeyli’de orası kırsal mahalle olduğu için kanun gereği 4’te 1 ücret ödüyorlar. Aydın’ın gerçeğinden uzak bir rakam. Aydın halkı Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ödediği 60 liranın çok üzerinde faturalar ödüyor. Kent merkezlerinde 500, 600 hatta tarifenin yüksek olduğu Kuşadası ve Didim’de 800 lirayı bulan fatura ödeyenler var. Herhalde o insanlar Çerçioğlu’nun söylediği rakamı duyduğunda şaşırmışlardır” dedi.


AYDIN BÜYÜK BİR KÖY
CHP iktidarı döneminde Aydın’ın 15 yılda büyük bir köy haline geldiğini ifade eden AK Partili Arı, “Biz de büyük bir köyde yaşıyoruz ama 60 lira fatura ödemiyoruz. Aydın’ın il merkezi ve ilçeleri köye döndü. Onun sayesinde Aydın’ın tamamı büyük bir köy haline geldi. 15 yılda Aydın çok şey kaybetti. Denizli, Muğla, Manisa’dan kıyasla çok kötü durumdayız. Şehircilik, yatırım, çevrecilik anlamında komşularımızdan çok geride kaldık” ifadelerine yer verdi.

29 Kas 2023 - 11:58 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik