Dönüşe engel çıktı

CHP Aydın’da yuvaya dönüş krizi yaşanıyor. Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Genel Başkan Özgür Özel’in talimatına rağmen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a kapıyı kapattı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Dönüşe engel çıktı
Dönüşe engel çıktı
Haber albümü için resme tıklayın

Değişim tartışmalarının ardından kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu deviren Özgür Özel, Genel Başkanlık koltuğuna oturdu.
CHP’nin yeni lideri küskünlere seslenerek, “Baba ocağına dönün” dedi.
Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de önceki gün yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu hedef alan sözlerle CHP’den istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile eski Memleket Partisi İl Başkanı Cavit Yenipazarlı’yı partiye davet etti.


ÖZEL TALİMAT
Yerel seçim öncesi küskünleri yeniden CHP çatısı altında toplamaya çalışan Özgür Özel’in İstanbul’da il başkanlarına verdiği “Bundan sonra illerinizde en ufak küskünlüğün sürdürülmesine izin vermeyin. En birinci talimatım, Kurultay’dan sonra o küskünlüğü ortadan kaldırmanız. El sıkıştırın, sarmaştırın, örgütünüzün kucaklaşmasını sağlayın ki kazanalım” talimatına rağmen Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi’nin açıklaması gündeme bomba gibi düştü.


KAPIYI KAPATTI
Hikmet Saatçi, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a kapıyı kapattı.
Saatçi, “Bazı hususlar vardır, onlar affı mümkün olmayan hususlardır. Mehmet Fatih Atay’ınki rutin, masum bir istifa değildir. Bundan dolayı, Atay, gözümüzden, gönlümüzden düşmüş, siyasi yoldaşlarımızdan firar etmiş birisidir." dedi.

29 Kas 2023 - 12:57 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik