Efeler'in karnesi

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay göreve geldiği 2019 yılından itibaren hayata geçirdiği birçok proje ile kente hizmet etmeye devam ediyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Efeler'in karnesi
Efeler'in karnesi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Efeler’i ’marka kent’ yapmak için çalışmalarını sürdüren Başkan Atay, sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergiliyor.
Kestiği her kurdelede; bilimin ışığını, adaletin gücünü, dayanışmanın yakınlığını ve paylaşmanın sıcaklığını yansıtan Atay’ın 4 yılda vatandaşların hizmetine sunduğu projeler ilçe halkı tarafından beğeni topladı.
Sunduğu imkan ve konforlu ortamı ile başta gençler olmak üzere bilgiye ulaşmak isteyen her yaştan vatandaşın ikinci evi olan 13 Kitap Kafe hizmete girdi.
Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla öğrencilere okul dışı eğitim desteği sağlayan Efeler Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (EFESEM) kuruldu.
Öğrenmeyi açık havada eğlenceli ve kalıcı hale dönüştüren Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı inşa edildi.
Park, yurt içi ve yurt dışından binlerce bilim meraklısının gözde adresi oldu. Balkan Şampiyonası gibi uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapan ve genç sporcuların yetişmesine destek olan ilk açık hava olimpik tırmanma duvarı hizmete açıldı.
Efeler’de yaşayan ve kenti ziyaret eden kadınların ücretsiz ikramlar eşliğinde özgürce sosyalleşebildikleri 6 Hanımevi açıldı.
Özellikle çalışan annelerin çocuklarını güvenle emanet edebildikleri 5 gündüz bakımevi faaliyete girdi.
Vatandaşların karşılaştığı olumsuz yaşam şartlarının ruhsal etkilerini azaltmaya yardımcı olan 3 Psikososyal Destek Merkezi Efeler halkının hizmetine sunuldu.
Efeler’in bereketli topraklarında yetiştirilen ilçeye özgü lezzetlerin ülke çapında tanıtılması amacıyla 2 Gastronomi Festivali düzenlendi.

29 Kas 2023 - 15:06 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı