CHP'DE DERİN KAOS

CHP’nin Söke Belediye Başkan aday adayı Fatih Akkentli’ye silahlı saldırı planlandığı öne sürüldü. İddialara göre tetikçiyle pazarlık dinlemeye takılınca polis önlem aldı, Akkentli saldırıdan kurtuldu.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
CHP'DE DERİN KAOS
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart'ta yapılacak seçimlerde CHP'den Söke Belediye Başkan adayı adayı olan Fatih Akkentli'ye suikast hazırlandığı öne sürüldü.

İddialara göre üst düzey bir yönetici, CHP Söke Belediye Başkan aday adayı Fatih Akkentli’yi vurması için tetikçi tuttu.

Ancak bu yönetici ile tetikçi arasında geçen konuşma ve pazarlık tesadüfen polisin teknik takibine takıldı.

Tetikçi ile üst düzey yönetici arasında iki kez yapılan görüşmeyi dinleyen polis, Akkentli'yi korumaya aldı.

Böylece Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun sağ kolu olarak bilinen Fatih Akkentli'ye yapılacak muhtemel bir silahlı saldırı gerçekleşmeden önlenmiş oldu.

TUTANAKLARA GEÇTİ

Söke Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2020/116 nolu dosyada bulunan ve delil olarak sunulan tapelerde herkes tarafından tanınan üst düzey bir yöneticinin Fatih Akkentli’yi ‘indirtmek ve vurdurmak için’ bazı kişilere anlaşma yaptığı yer aldı.

Polis tarafından kayda alınan tapelerin 888 ve 889'uncu sayfaları tetikçi ile üst düzey yönetici arasındaki görüşmelere ayrıldı.

Söke’nin önemli yöneticisi, tetikçiye kendisine siyaseten engel olduğunu düşündüğü Akkentli’yi vurması için talimat veriyor.

Konuşmanın bir bölümünde ise 'Siz operasyonu hemen yapmayın. Birkaç ay sonra yapın. Yoksa benden bilirler' diyen yönetici, tetikçi ile gece yarıları başbaşa görüşmek için anlaşıyor.

29 Kas 2023 - 18:30 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş