Tariş’te seçim sona erdi

Söke TARİŞ 131 No'lu Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nde Başkan İsmail Özer güven tazeledi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Tariş’te seçim sona erdi
Tariş’te seçim sona erdi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Söke TARİŞ 131 No'lu Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nin, Seçimli Olağan 74. Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan İsmail Özer ile Murat Talancı'nın listeleri yarıştı.

Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tanyeri ile Söke Trakya Birlik Kooperatif Başkanı Yılmaz Gültekin de katılımcılar arasında yer aldı.

 Genel kurul açılış konuşmasını yapan Kooperatif Başkanı İsmail Özer  başarılı çalışmaları karşısında bazı kesimlerin sürekli olarak saldırılarına uğradıklarını öne sürerken, yaşadıkları zorluklar ve engelleme çabalarına karşı yılmadıklarını belirtti. Özer, önümüzdeki süreçte daha da güçlenerek çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini dile getirdi.

Kendisine bugüne kadar destek veren ve yanında olan ortaklara teşekkür eden Özer; "Ayinesi iştir kişinin söze bakılmaz. Biz kooperatifimizin, ortaklarımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmayı sürdüreceğiz. Atalarımızın bizlere mirası olan TARİŞ'imize sahip çıkmaya, kirli emelleri olan kişilerden korumaya devam edeceğiz" dedi.

 Genel kurulun Divan Başkanlığını Beliğ Azbazdar, Divan Katipliklerini Mustafa Balıkçı ve Mesut Üstbaş yaptı.

Mali raporlar, faaliyet ve denetleme raporlarınn ibra edilmesinden sonra seçime geçildi.

Seçimde 629 ortak oy kullandı. 2 zarf boş çıkarken, 4 oy da geçersiz sayıldı. Mevcut Başkan İsmail Özer'in beyaz listesi 350, Murat Talancı'nın mavi listesi ise 273 oy aldı.

 İsmail Özer'in listesinde asil yönetim kurulu üyeleri olarak Ömer Yıldız, Talip Çalık ve Ali Barışık bulunuyor.

29 Kas 2023 - 19:15 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur