Gazzeli hastalar şifa arıyor

Ateşkesin devam ettiği Gazze Şeridi'nden 23 hasta ve 21 refakatçi daha uçakla Ankara'ya getirildi. Gazze'den gelen 3. tahliye uçağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından havalimanında karşılandı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gazze Şeridi'nden 23 hasta 21 refakatçi daha uçakla Ankara'ya getirildi. Gazze'den gelen 3. tahliyeleri Sağlık Bakanı Koca havalimanında karşıladı. Çoğunluğu çocuk olan hastalar tedavi edilmek üzere hastanelere sevk edildi.

Gazze’ye ulaştırılmak üzere yaklaşık 8 ton ilaç ve tıbbi malzemeyi Mısır'daki El Ariş Havalimanı'na götüren Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı C-130 tipi uçak, yardımların teslim edilmesinin ardından Gazzeli hasta ve refakatçilerini aldı.

Uçak, Türkiye'de tedavi görecek 23 yaralı ve 21 refakatçi ile birlikte El Ariş Havalimanından havalandı ve Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı'na iniş yaptı. Çoğunluğu çocuk olan hastalar tedavi edilmek üzere hastanelere sevk edildi.

BAKAN KOCA HASTALARI KARŞILADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye, Mısır ve İsrail koordinasyonunda Türkiye’ye getirilen 23 hasta ve beraberindeki 21 refakatçiyi Etimesgut Askeri Havalimanında karşıladı. Hastaları karşıladıktan sonra burada basın açıklaması yapan Bakan Koca, Gazze’den dördüncü tahliyenin yapıldığını belirterek, “Bugüne kadar gelen hasta sayısı 114, 86 refakatçiyle birlikte toplam 200 kişiyi Gazze’den getirmiş olduk. Bugün gelen 23 hastamızdan 4'ü onkoloji hastası. Ağırlıklı çocuk ve gençlerden oluşan bir hasta grubu. En küçüğü 7 aylık bir bebeğimiz ve hastaların ağırlıklı kısmı ortopedi ile ilgili. Kırıkların ve travmaları olan, ayrıca göz ile ilgili travma sorunu olan 1 hastamızla birlikte toplamda 23 hasta. Bu hastalarımızı Etlik Şehir Hastanesine almış olup, hemen tedavilerini planlamış olacağız” diye konuştu.

Bakan Koca tahliyelerin önümüzdeki günlerde devam edeceğini ifade etti.

29 Kas 2023 - 22:20 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı