Duygu'lu vurgun

Aydın'ın Efeler ilçesinde Duygu K. isimli kadın iddiaya göre kozmetik firması üzerinden 182 kişiyi dolandırdı. 2 milyon liralık vurgun yaptığı iddia edilen Duygu K'nın Aydın'ı terk ettiği öğrenildi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Duygu'lu vurgun
Duygu'lu vurgun
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bir kozmetik firması ile anlaşan Duygu K. isimli kadın Efeler'de iş yeri açtı.
İddialara göre Duygu K. esnafı para kazanma bahanesiyle üye yaptı. Üyelik için telefonlarına şifre geldiğini söyleyen kadınlar ardından sistemdeki numarayı kendi numarası ile değiştirdi.
Şahısların kimlik numaraları üzerinden dükkanına ürün alan Duygu K. ödemeyi yapmadı. Ödemeler yapılmayınca konu icraya taşındı.
Hiç bir şeyden haberi olmayan üyeler, icra avukatının telefonu ile neye uğradıklarını şaşırdı.
İlk şoku atlatan kadın üyeler soluğu savcılıkta aldı. Duygu K'nın çalıştığı arkadaşını da aynı yönlendirme ile dolandırdığı öne sürüldü.


AYDIN'DAN KAÇTI
Duygu K'nın aynı yöntemle 182 kadını ağına düşürdüğü ortaya çıktı. Mağdur kadınlardan biri olan Z.K, "Efeler 14. caddeye kozmetin dükkanı açtı. Bir iki ürün aldım. Sonra seni üye yapalım dedi. Beni üye yaparak benim üyeliğimi kullanarak dükkana mal çekmeye başlamış. Faturayı benim üzerime kestirmiş. Sistemden benim numaramı silip sonra kendi numarasını eklemiş. Ödemeler yapılmayıp konu icraya düşünce tekrar benim numaramı sisteme eklemiş avukat beni aradı. İcrada kozmetik firmasına ait borcumuz olduğunu söyledi. Sizi üye yapan Duygu K., olarak görünüyor. Bizde bir çok dosyası var. Siz de bunlardan birisiniz dedi." ifadelerini kullandı.
182 kadından yaklaşık 2 milyonluk vurgun yaptığı iddia edilen Duygu K'nın ise telefonlarının kapalı olduğu ve Aydın'dan ayrıldığı ortaya çıktı.
Kayıp olan kadının annesinin ise şikâyette bulunan mağdurları tehdit ettiği öne sürüldü.

30 Kas 2023 - 13:28 - Asayiş

Mahreç  Melek Fırat