Belgelerle konuştu

Aydın’ın Söke ilçesinde sokak hayvanlarına eziyet ettiği iddiası ile tutuklanan kadının kocası eşinin suçsuz olduğunu iddia etti.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Belgelerle konuştu
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'da 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ’hayvanlara kötü muamele yapılıyor’ iddiası ile harekete geçen ekipler, N.T. adlı kadının yaşadığı eve baskın yaptı.
Söke Emniyet Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Söke Belediyesi zabıta ekipleri, evde atık malzemelerin arasında kedi ölülerine rastladı.
Evin bahçesinde ise köpeklerin ağaçlara bağlandığı, otomobil içerisinde telef olan hayvanlar olduğu tespit edildi.
Gözaltına alınan N.T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.


EŞİM SUÇSUZ
Olayın ardından lise öğretmeni Mustafa Tuncal ne eşinin ne de kendisinin asla hayvanlara zarar verecek insanlar olmadığını tam tersine hayvanları çok sevdiklerini anlattı.
Eşinin tutuklanmasının ardından Söke’de kendilerini tanıyan birçok kişinin ve veterinerlerin davada şahit olarak dinlenmek istediklerine dair yaklaşık 50 adet dilekçenin savcılığa ulaştırıldığını belirten Tuncal, "Yargılanmaktan kaçmıyoruz, aklanma çabası içinde de değiliz, çünkü akız" dedi.
Mustafa Tuncal, "Yaklaşık 4 buçuk senedir okulumuzda başlatılan bir proje kapsamında kedi ve köpeklerimiz vardı. Bu süreçte sokak hayvanlarına da eşim yardım ediyordu. O gün arabada bulunan ölü hayvanlar eşimin ’her canlı gömülmeyi hak ediyor’ inancı ve felsefesi gereği sokaktan aldığı ve gömmek üzere naklettiği hayvanlardır. Sanki eşim bunları öldürmüş, işkence etmiş gibi gösterildi. Haksız bir olgu üzerine eşim 35 gündür maalesef tutuklu." diye konuştu.

30 Kas 2023 - 17:38 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı