Puan silme cezası geldi…

Nazilli Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen şok puan silme cezasıyla karşılaştı. Kulüp Başkanı Şahin Kaya, bir önceki yönetimi hedef aldı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ligde kurduğu mütevazi kadroyla milyonluk takımlara karşı sıradışı bir mücadele örneği sergileyip Play Off mücadelesi veren Nazilli Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen şok haberle sarsıldı. Siyah beyazlıların geçtiğimiz sezondan kalan yaklaşık 2 buçuk milyon liralık vergi ve sigorta borçları nedeniyle 3 puanı silindi. Nazilli’yle birlikte Süper Lig’den Kayserispor, 1.Lig’den Altay, Giresunspor, Erzurumspor 2.Lig’den Bursaspor ve Zonguldak Kömürspor’un puanları silindi.

BAŞKAN ÖNCEKİ YÖNETİMİ HEDEF ALDI

Yaşanan gelişmenin ardından Kulüp Başkanı Şahin Kaya duruma tepki gösterdi. Kulübü borçlandıranların cezasını çektiklerini söyleyen Kaya, “Hepsine teşekkür edeceğim ama nasıl edeceğimi bilemiyorum. Bu arkadaşlar, kendi iş yerlerinde vergi ve sigorta ödemiyor mu? Biz yapılandırmamızı ödüyoruz ama bu insanlar gelmişler, bu kulüpte hiç vergi sigorta ödememişler. Zaten 6 milyonu yapılandırıldı. Biz taksit taksit ödüyoruz. Dün 130 bin TL ödedik. Her ay bu para ödeniyor.” dedi.

“YÖNETTİKLERİ KURUMLARDA VERGİ SİGORTA ÖDEMİYORLAR MI?”

3 puanı silinen Siyah İnciler’de moraller bozuldu. Duruma sinirlenen Başkan Kaya, önceki yönetimleri hedef alıp, “İnsan ödemez mi vergi sigortasını? Yönettikleri kurumlarda vergi sigorta ödemiyorlar mı bu insanlar?” diyerek tepkisini dile getirdi.

30 Kas 2023 - 22:13 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik