Aydın’ın gözü kulağı bu toplantıda

AK Parti ve MHP arasındaki yerel seçim çalışmalarında artık neredeyse sona geldi. Cumhur İttifakı'nın hangi kentte nasıl bir strateji izleyeceği ise önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İktidar ve muhalefet partilerinde ana gündem maddesi, yaklaşan yerel seçimler.

Cumhur İttifakı, 14-28 Mayıs seçimlerindeki başarısını yerel seçimlere de taşımak isterken, seçim yenilgisinin ardından dağılan “Millet İttifakı” partilerindeyse yeni stratejiler tartışılıyor.

AK Parti ve MHP'nin başını çektiği Cumhur İttifakı'nda ise yerel seçim gündemli ittifak toplantıları sürüyor.

 8 TOPLANTI YAPILDI

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla yerel seçimde işbirliği çalışmalarını yürütmek amacıyla kurulan heyet, bugüne kadar 8 toplantı yaptı.

PARTİLER DEĞERLENDİRMELERİNİ YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, geçen hafta MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yaptığı görüşme sonrası AK Parti heyetine başkanlık eden Genel Başkanvekili Efkan Ala ve konuyla ilgili diğer kurmaylarıyla değerlendirme yapması bekleniyor.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YOL HARİTASI NETLEŞECEK

 Bu arada gelecek hafta 2 toplantı yaparak süreci tamamlamayı planlayan heyet, böylece işbirliği yapılacak büyükşehir, il ve ilçeleri netleştirmiş olacak.

KOMİSYON ÇALIŞMALARINI ELE ALDILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında yapılan son görüşmede komisyonun çalışmaları ele alındı.

TEMAYÜLE ÖNEM VERİLİYOR

 AK Parti ve MHP,  Aydın’da adayların belirlenebilmesi için kamuoyu ve temayül yoklamalarından çıkan sonuçları da değerlendirecek.

Ön çalışma çerçevesinde AK Parti ve MHP geçmiş dönemdeki seçimleri, sonuçları, oy oranları ve aday profilleri açısından analiz etti.

 AK Parti, 1950'den 2023'e kadar yapılan seçimlerin sonuçları ile bu süreçte parti ile benzer çizgideki partilerin oy oranlarını il, ilçe ve belde bazında ele aldı.

02 Ara 2023 - 17:47 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi