AFAD Aydın'da yara sarıyor

Aydın’ın Germencik ilçesinde etkili olan sağanak yağışın ardından yerleşim yerlerini su bastı. Bölgede bulunan AFAD gönüllüleri, yaptıkları çalışmalarla selden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için düğmeye bastı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
AFAD Aydın'da yara sarıyor
AFAD Aydın'da yara sarıyor
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip illerin başında gelen ve 2023 yılında kuraklıkla mücadele eden Aydın’da Kasım ayı yağışları etkisini gösterdi. Uzun yıllar ortalamasına göre Kasım ayında 92,6 kilogram yağış alan Aydın’da Kasım ayı ortalaması 138,8 kilograma ulaştı. Ekim aylarında metrekareye 39,7 kilogram yağış alan Aydın’da bu yıl Ekim ayında gerçekleşen yağış miktarı 6.2 kilogramda kalmıştı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan verilerine göre, büyük bir kısmı gece olmak üzere son günlerde Germencik’e 117 kilogram, İncirliova’ya 114 kilogram, Güzelçamlı’ya 58,4 kilogram, Söke’ye 50,8 kilogram, Efeler’e 25.2 kilogram yağış düştü. İlçede sağanak nedeniyle selden etkilenen ve evlerini su basan vatandaşların yardımına ise AFAD gönüllüleri koştu. Çeşitli meslek gruplarından kişilerden oluşan gönüllüler, Germencik ilçesinde evlerini su basan vatandaşların eşyalarını boşaltılmasına ve temizlik çalışmalarına yardımcı olmak için kolları sıvadı.
Hayatı normale döndürme çabalarının sürdüğü Germencik’te vatandaşlar AFAD gönüllülerine kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

03 Ara 2023 - 10:58 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı