Yamyam köpekler

Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Geçici Rehabilitasyon Merkezinde çekilen görüntüler infial oluşturdu. Telef olan köpeklerin üst üste konulması ve aç kalan köpeklerin ölü köpekleri yemesi görenleri dehşete düşürdü. Belediye, gerekli işlemlerin yapıldığını duyurdu.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Yamyam köpekler
Yamyam köpekler
Video için play'e tıklayın

Olay, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde bulunan ve belediyeye ait olduğu öğrenilen Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Geçici Rehabilitasyon Merkezinde yaşandı. Hafta sonu barınağa giden bir grup hayvansever, bazı köpeklerin cansız bir şekilde yerde yattığını fark etti. Gençler, o anları cep telefonları kaydetti. Vicdanları sızlatan ve dehşete düşüren görüntülerde çok sayıda köpeğin telef olduğu, hayatta kalan köpeklerin ise telef olan köpekleri parçalayarak yediği anlar yer aldı. Sosyal medyada da paylaşılan olay, büyük tepkiye neden oldu. Hayvanseverlerin başvuru yapması üzerine jandarma tarafından inceleme başlatıldı.

Olayla ilgili Dinar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise, "Sosyal medyada belediyemize ait Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Geçici Rehabilitasyon Merkezinde bulunan hayvanlara kötü muamelede bulunulduğu ve katliam yapıldığı iddiaları hususunda gerekli incelemenin başlatıldığını ve sorumlular hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz" ifadelerine yer verildi.

03 Ara 2023 - 13:56 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı