Tüm zamanların rekoru

Türkiye’de kasım ayı e-ticaretteki tüm zamanların rekorunun kırıldığı ay olarak kayıtlara geçti. Geçen ay 300 milyar liralık işlem hacmi ve 500 milyon siparişe ulaşıldı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkanı Hakan Çevikoğlu, e-ticarette tüm zamanların rekorunun kırıldığını açıkladı: Çevikoğlu Kasım ayında 300 milyar liralık işlem hacmi ve 500 milyon siparişle tüm zamanların en yüksek satışının gerçekleştiğini belirtti. Bu rakam bir önceki aya göre  2, geçen yılın aynı ayına dönemine göre ise 4 katlık bir artış anlamına geliyor.

Çevikoğlu, kasım ayında yapılan indirim kampanyalarının, özellikle Bekarlar Günü, Alışveriş Cuması, Öğretmenler Günü, Siber Pazartesi ve okulların bir haftalık ara tatili ile e-ticaretin şaha kalktığını dile getirdi.

E-ticaretin gelişiminin gelecek dönemde e-ihracatla şekilleneceğini belirten Çevikoğlu, sektördeki büyümenin 2023'te 1,8 trilyon liralık hacme ulaşacağını ve kasımdaki ivmenin bu hedefin rahatlıkla yakalanabileceğini gösterdiğini vurguladı.

04 Ara 2023 - 18:26 - Ekonomi

Mahreç  Haber Merkezi