Bülbül Aydın için net konuştu

CHP Aydın Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Süleyman Bülbül, İYİ Parti’nin yerel seçimler için  ittifaka kapıyı kapamasını değerlendirdi.  “İYİ Parti Genel İdare Kurulunun aldığı karara saygılıyız, biz 2019 başarısını tekrarlamak için kazanabilecek adaylarla herkesin oyunu alacağız” dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Genel İdare Kurulu CHP'nin yaptığı işbirliği teklifini reddederek yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararı aldı.

Kararın açıklanması ile birlikte siyasette yine bir hareketlilik oluşurken İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu kararın tartışmaya kapalı olduğunu vurguladı.

 “DOĞRU ADAY TABANDA İTTİFAK SAĞLAR”

Kararın Aydın’daki yansımasını CHP milletvekili ve YDK üyesi Süleyman Bülbül değerlendirdi.

Bülbül “İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun aldığı karar saygılıyız” diyerek başladığı değerlendirmesinde yerel seçimlerde işbirliğinin dinamiklerinin genel seçimlere göre farklı olduğunu ve ittifakın tabana dayalı olduğunu kaydetti.

Aydın Milletvekili Bülbül, “Biz bir işbirliği olması için elimizden geleni yaptık. Yerel ittifaklar genel seçimlere göre daha farklı dinamiklere sahiptir ve çok önemlidir. Yerel seçimlerde ittifak ya da işbirliği tabanda sağlanır. Bu da doğru ve kazanabilecek adayların belirlenmesinde yatar. Kazanabilecek adaylar bulunursa diğer partilerin seçmenlerinden de oy alınır. CHP olarak bunu sağlayıp 2019’daki başarımızı Aydın’da tekrarlayabileceğimizi düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

04 Ara 2023 - 21:44 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi