Vahşet haberi Denizli'den geldi

3 yıl önce Aydın'dan ayrılarak Denizli'ye yerleşen ve kayıp olarak aranan Mehmet Akkan'ın korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Vahşet haberi Denizli'den geldi
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Buharkent ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Mehmet Akkan, ailevi sorunlar nedeniyle 2019 yılında evinden ayrılarak Denizli'ye gitti.
Ancak kız kardeşi Denizli'ye yerleşen ağabeyinden hiçbir haber alamayınca 2021 yılında polise kayıp başvurusunda başvurdu.

ÖZEL EKİP KURULDU
Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Aydın  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü özel ekip kurdu.
Polis, işe Akkan'ın emekli maaşının çekilip çekilmediğine ilişkin bankadan bilgi istemekle başladı.
Akkan'ın emekli maaşının 2019-2022 yılları arasında Denizli'de düzenli olarak çekildiğinin ortaya çıkması üzerine dedektifler, ATM'lerdeki güvenlik kameralarını incelendi.
Yapılan araştırmada maaşı çeken kişinin, Mehmet Akkan ile bir süre aynı pansiyonda kalan arkadaşı Osman Ç. olduğu belirlendi.
Kılı kırk yaran dedektifler, Osman Ç'yi Denizli'nin Honaz ilçesinde gözaltına aldı.

VAHŞETİ İTİRAF ETTİ
Özel ekip tarafından çapraz sorguya alınan Osman Ç, 2019 yılında, Akkan ve arkadaşları Enver Ç. ile Denizli'nin Honaz ilçesine bağlı Sapaca Mahallesi'ndeki kırsal bölgeye içki içmeye gittiklerini, husumet beslediği için burada Akkan'ı başına sopayla vurarak öldürdüğünü, cesedini Enver Ç. ile bulundukları yere gömdüklerini itiraf etti.

KAZI ÇALIŞMASI
Zanlıların gösterdiği alanda yapılan kazı çalışması sonucu insan kemikleri ile Akkan'a ait olduğu değerlendirilen kıyafet parçaları bulundu.
Ekipler, Enver Ç. ve olayla ilgili bilgileri olduğu iddia edilen 2 kişiye daha ulaştı.
İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Osman Ç. ile Enver Ç. tutuklandı. Diğer 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Olayın, son 3 yılda, 2015 yılı öncesinde işlenmiş 6 faili meçhul cinayeti aydınlatan Aydın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaya çıkardığı 7. faili meçhul cinayet olduğu kaydedildi.

05 Ara 2023 - 13:58 - Asayiş

Mahreç  Mustafa Çelik