Bugün versinler yarın açayım

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kreşin açılışının gerçekleşmemesinin nedeni biz değiliz. İstediğimiz şartlarda belediyemize devri bugün yapılsın kreşi yarın açarım.” dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İncirliova Belediyesi aralık ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda CHP’li meclis üyeleri Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından İncirliova’da yapılan kreşin neden açılmadığına dair soru önergesi verdi.
Önergeye cevap İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'dan geldi.

TAPU BİZE AİT
Tapusu İncirliova'ya ait olan alana Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılan kreşin kendilerine devredilmediğini hatırlatan Başkan Kaya, "Büyükşehir Belediyesi bize yalnızca iki yıllık bir kullanım hakkı tanıyor. Bu süre içerisinde keyfi bir uygulama ile kreşi elimizden alma yetkisi Büyükşehir Belediyesine ait olacak. Oysa arsa devri yapılırken kreşin bize geri iade edileceği üzerinde mutabık kalınarak devir gerçekleşmişti. Biz bu kreşin faaliyete geçirilmesi için 3 milyon TL civarında harcama yapacağız. Söz konusu harcamadan sonra kreşin bizde kalıp kalmayacağı dahi belli olmayacak. Tapusu bize ait olan bir alanı, üzerine 3 milyon TL harcayarak Büyükşehir’e devretmiş olacağız. Yazık değil mi İncirliova’ya" diye sordu.

YARIN AÇARIM
Başkan Kaya, "Burada niyet üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. İncirliovamıza kreş kazandırmak için zamanında bu projeyi biz hayata geçirdik. Projeyi Büyükşehir’e götüren, kreş yapalım diyen biziz. Elbette ki bende kreş hemen açılsın istiyorum. Ancak kreşin açılmamasının sebebi biz değiliz. İstediğimiz şartlarda, hakka, hukuka ve hakkaniyete uygun koşullarda belediyemize devri bugün yapılsın kreşi yarın açarım.” ifadelerini kullandı.

05 Ara 2023 - 17:18 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi