Jet hızıyla Meclis!

Nazilli Belediye Meclisi’nde Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilki yoğun katılımla gerçekleşti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Jet hızıyla Meclis!
Jet hızıyla Meclis!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyesi Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1. Birleşim 1. Oturumu 5 Aralık Salı günü, katılım çoğunluğunun sağlanmasıyla gerçekleşti.
Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesi söz isteyen Nazilli Belediye Başkan Vekili Esin Ülkü Beyazıt, bugünün, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 89. Yılı olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: “Ne mutlu ki ülkemizde kadınlara seçme ve seçilme hakkı dünyanın pek çok ülkesinden önce tanınmıştır. 5 Aralık 1934 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bu meşaleyi, Cumhuriyetimizin 100. yılında bir adım daha öne taşımak ve ilerletmek adına, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımız, ülkemizin karar alma mekanizmalarında ve mecliste, bütün dünyaya örnek olacak şekilde yer almalıdır. Bugün Gazze’de, Filistin’de ve dünyanın birçok yerinde temel yaşam hakkının mücadelesini veren kadınların insan onuruna yaraşır şekilde hayatlarına devam edebilmeleri için verdikleri mücadeleyi destekliyoruz.”
Bugünün aynı zamanda ‘Dünya Mühendisler Günü’ olduğunu sözlerine ekleyen Beyazıt, meclis sıralarında yer alan tüm mühendislerin de gününü kutladı.
Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da, Beyazıt’ın hatırlatması için teşekkür ederek, “Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Çağdaş bir toplum yaratmak adına, büyük mücadeleler sergilemiş ve hepsini gerçekleştirmiş büyük liderimizi tekrar minnetle ve saygıyla anıyoruz. Mühendislerimize de hayatlarımızı kolaylaştırdıklarından ve teknik katkılarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar varolsunlar.” İfadelerini kullandı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan yönetimindeki Meclis Toplantısı’nda, gündemde yer alan;
- Geçici İşçi Vizesi,
- Kadro Derece ve Unvan Değişikliği,
oy çokluğuyla kabul edilirken;
- 5 Yıllık Kamulaştırma Programı,
- 09.11.12023 tarihinde Nazilli Belediye Meclisi’nce kaldırılan 1.20 ve 1.22 plan notlarında yer alan emsal uygulamasının Nazilli Müteahhitler Derneği’nin 30.11.2023 tarih 9629 sayılı ile Müdürlüğe intikal eden itiraz dilekçesine istinaden bahse konu kaldırılan emsal uygulaması,
İmar, Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

05 Ara 2023 - 18:24 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik