15 GÜNDE 2 KAYIP

Aydın’da son 15 günde iki gazeteci kalp krizine bağlı nedenden yaşamını yitirdi. 20 Kasım’da Didim’de Kemal Etleç, 3 Aralık’ta ise Söke’de Mustafa Kavruk stres ve ağır meslek koşullarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini kaybetti. Peş peşe gelen bu ölümler, gözleri riskli yaşam grubunda olduğu belirtilen basın camiasına çevirdi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Uzmanların kalp hastalıkları açısından en riskli meslek grupları arasında gösterdikleri gazetecilik, Aydın’da son 15 günde iki kayıp verdi. Didim’de aday adaylığı müracaatını takip ettiği esnada gerilen ortamın heyecanına daha fazla dayanamayan Kemal Etleç kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. 3 Aralık’ta ise bir başka gazeteci Mustafa Kavruk’ta kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Peş peşe gelen iki ölümle sarsılan Aydın basın camiası, iki değerli üyesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı.

GAZETECİLER RİSKLİ GRUPTA

Muhasebeciler, polisler, cerrahlar, bankacılar, borsacılar ve gazetecileri kalp krizi geçirme olasılığı en yüksek meslek grupları arasında gösteren uzmanlar, özellikle sürekli stres altında çalışılmasının olumsuzluğuna dikkat çekiyor. Dünyada en sık yaşanan ölüm nedenlerinin başında kalp-damar hastalıklarının geldiğine vurgu yapan uzmanlar, özellikle stres altında çalışanlara dikkat çekerek vücutta oluşacak ani hormonal bozukluğun krizi tetikleyip sonu ölümle biten vakalar ortaya çıkartabileceğini belirtiyor. Ciddi heyecan, korku ve üzüntülerin de ani kalp krizine yol açacağını kaydeden uzmanlar, bu tür durumlarla her an karşılaşma olasılığı bulunan gazetecilerin belirli periyotlarda mutlak surette kontrolden geçmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

05 Ara 2023 - 23:46 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş