Bu ne peki Ömer bey!

Kuşadası'na düşen iki damla yağmur, cadde ve yolları göle çevirdi. Oysa CHP'li Ömer Günel, aylardır 'Kuşadası'nda altyapı sorunu çözüldü' diyerek şov yapıyor.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Bu ne peki Ömer bey!
Bu ne peki Ömer bey!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

750 bin tonluk mıcır ihalesi yolsuzluğu nedeniyle personeli açığa alınan, hakkında İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından soruşturma başlatılan Kuşadası'nın CHP'li Belediye Başkanı Ömer Günel, aklımızla alay ediyor.
Bir hafta içinde yaptığı iki açıklamayla Kuşadası'nın altyapı sorunu çözdüğünü, ilçenin yağıştan etkilenmediğini söyleyen Güner'in yalanı son yağışla birlikte ortaya çıktı.

ÖNLEM ALDIK DEDİ AMA
27 Kasım'da bir açıklama yapan Kuşadası Belediyesi, "Aldığımız önlemler sayesinde sağanak sorunsuz atlatıldı" açıklamasında bulundu.
Söke'de 4 kişinin yaşamını yitirdiği felakete gönderme yapan Kuşadası Belediyesi, açıklamasında "Türkiye genelinde etkili olan ve özellikle kıyı kentlerinde büyük hasarlara yol açan sağanak yağmurlarda, Kuşadası'nda zamanında alınan tedbirler ve yenilenen alt yapı, ilk imtihanını başarı ile verdi. Alınan önlemler sayesinde sağanak kayıpsız atlatıldı" denildi.
Oysa o tarihte Kuşadası'nda altyapı çöktüğü için çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, sürücüler saatlerce yollarda kaldı.

KÖKLÜ ALTYAPI
Kuşadası Belediyesi'nin şovu bununla da sınırlı kalmadı. 2 Aralık'ta yapılan bir başka açıklamada ise "Kuşadası'nda köklü altyapı sorunları çözüme kavuşuyor" denildi.
Ajanslar tarafından abonelere ulaştırılan haberde Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından ilçenin farklı noktalarına yağmur suyu hattı döşendiği duyuruldu.
Haberde, ilçe geneline 5 kilometre yağmur suyu ana hattı, 1,5 kilometre de yağmur suyu toplama hattı yapıldığı yer aldı.

ŞİMDİ GÖLE DÖNDÜ
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in çözdük dediği altyapı sorunun aslında hala ortada durduğu sabah yağan yağmurla ortaya çıktı. ,
Kuşadası-Davutlar yolunda yağış sonrası manzara yine değişmedi.
İlçe merkezinde de bazı ev ve işyerleri yine sular altında kaldı.
Vatandaşlar kısa süreli yağışta bile aynı görüntülerin yaşanmasına tepki göstererek yetkilileri göreve çağırdı.

06 Ara 2023 - 16:39 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş