5 yıllık şahlanış

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından itibaren hayata geçirdiği projeler ile vatandaşlardan takdir topluyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
5 yıllık şahlanış
5 yıllık şahlanış
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Efeler İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın koordinesinde sunduğu imkanlar, hayata geçirdiği projeler saymakla bitmiyor.
Her yaştan vatandaşın ikinci evi olan 13 Kitap Kafe, Efeler Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi, Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, Balkan Şampiyonası gibi uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapan ve genç sporcuların yetişmesine destek olan ilk açık hava olimpik tırmanma duvarı, 6 Hanımevi, 5 gündüz bakımevi, 3 Psikososyal Destek Merkezi, Efeler halkının hizmetine sunulan projeler arasında bulunuyor.

TARIM PROJESİ
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve gelir gelmez “Üretmeden var olamazsınız” diyerek belediyenin atıl durumdaki tarım arazilerini de üretime açtı.
Sağlıklı ve uygun fiyatlı gıdaya herkesin ulaşması için kolları sıvayan Atay, ayrıca sadece kadınların istihdam edildiği Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nı da devreye soktu.
Otomasyondan paketlemeye, barkotlamadan yönetim kademesine kadar üretimin her aşamasında kadınların istihdam edildiği Yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası, Tepecik Mahallesi’nde bin 200 metrekarelik alan üzerine kuruldu.

GEÇİM KAYNAĞI
200’den fazla kadın işçinin istihdam edildiği çok amaçlı gıda üretim fabrikasında, enginar, kekik, şevketibostan gibi kentin yöresel ürünlerin yanı sıra deniz börülcesi, deniz fasulyesi, erişte gibi birçok ürün de fabrikanın geniş üretim yelpazesinde yer aldı.
Ayrıca Efeler’in fabrikasında, salça ve turşu başta olmak üzere çeşitli konserve gıdalar da üretiliyor.
Efeler’in tarım ürünleri Efelerli kadınların ellerinde şekillenerek katma değer kazanıyor.
Efeler’in verimli topraklarında yetiştirilen mahsuller, Türkiye’nin sınırları dışına taşınmak, yurt içinden ve yurt dışından tüketicilerle buluşturulmak için belediyenin “efelerpazari” adresli internet sitesinden çevrimiçi satışa sunuluyor.

YATIRIM İLÇESİ
Hizmete açtığı projelerle Efeler’i adeta bir yatırım üssü haline getiren Başkan Atay; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda her yaştan vatandaşımıza hizmet götürüyoruz ve projelerimizi hayata geçirirken de kentimizde ‘ilkleri gerçekleştiren belediye’ olmanın gururunu yaşıyoruz. Efeler’imizin her alanda büyüdüğünü, geliştiğini, marka bir kent olma yolunda ilerlediğini görmek ve yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımızın mutluluğuna şahit olmak en büyük motive kaynağımız. Bundan sonra da Efelerli her bir vatandaşımızın yüzündeki gülümseme olabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

07 Ara 2023 - 15:46 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi