Var mı artıran?

Nazilli Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Bekir Kuvvet Erim'in, Ankara'da mekik dokuduğu ortaya çıktı. Erim'in başkan olmak için partiye 10 milyon lira bağışta bulunacağı öne sürüldü.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Var mı artıran?
Haber albümü için resme tıklayın

Milletvekilliği döneminde Aydın'ın sorunlarıyla ilgilenmek yerine arsa alım-satım işlerine ağırlık verdiği için adı 'Emlakçı Vekil'e çıkan Bekir Kuvvet Erim, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde aday gösterilmeyince gözünü Nazilli Belediyesi'ne dikti.
28. dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde üstü çizilen Erim, AK Parti'den Nazilli Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusu yaptı.

KARDEŞ KAVGASI BAŞLATTI
Ancak Erim, o kadar gözü dönmüş olmalı ki, AK Parti'de kardeş kavgasının da fitilini ateşledi.
Katıldığı bir TV programında AK Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı hedef aldı ve “Nazilli’de iyi yönetilen bir belediye olsa ben aday olmazdım” dedi.

ANKARA'DA YATIP KALKIYOR
Başkent kulislerinden elde edilen bilgilere göre Bekir Kuvvet Erim'in yatağı yorganı Ankara'ya taşıdığı, mevcut milletvekillerini ziyaret edip destek istediği ve kulis çalışmalarında bulunduğu öğrenildi.
Ankara'dan sızan söylentiler bununla da sınırlı kalmadı.
Emlakçı Vekil Erim'in Nazilli belediye başkanlığına aday gösterilmesi durumunda AK Parti'ye 10 milyon lira bağışta bulunacağı da iddia edildi.
Erim hakkında buna benzer bir başka iddia da 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde ortaya atılmıştı.
O dönemde Erim'in yüksek miktarda bir bağış yaparak AK Parti'den 2. sırada aday gösterildiği ileri sürülmüş, aradan geçen 5 yıla rağmen bu iddialar yalanlanmamıştı.

07 Ara 2023 - 15:56 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş