Germencik'te 'ittifak' krizi

Germencik Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan İsmet Akın, AK Parti ile MHP işbirliğini değerlendirirken kullandığı "Talihsiz ittifak" ifadesi tepki topladı. Akın, sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Germencik'te 'ittifak' krizi
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Germencik ilçesinde MHP'nin belediye başkan aday adayları belli oldu. Gazeteci Ziya Karapelit, Turgut Gökçen, İsmet Akın ve Erdinç Vural aday adaylıklarını ilan etti.

İTTİFAK YÜZÜNDEN KAYBETTİK
Geçen dönem Cumhur İttifakının adayı olan MHP'li İsmet Akın, seçimi ittifak yüzünden kaybettiğini öne sürdü. Akın, "Beş yıl önce teveccüh gösterildi seçime girdik. Aldığımız 11 bin 600 oyu hep birlikte aldık. Fakat talihsiz bir ittifak başlangıcı ile bazı yıpranmışlıklar neticesinde kaybettik. Ben inanmıyorum ki bu seçimi hep birlikte kazanacağız. Milliyetçi Hareket Partisi tamamen kendi öz yüreği ile kendi öz sermayesi ile yola çıkmıştır" dedi. Cumhur İttifakı birlikteliğinde pek rastlanılmayan bu çıkış, tepkileri de beraberinde getirdi.

ERDOĞAN'IN ARKASINDAYIM
Akın, sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu. Sözlerini Millet İttifakı'na yönelttiğini dile getiren Akın, "Benim, orada yaptığım konuşma Cumhur İttifakı’nı eleştirmek değildi. Ben her zaman Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındayım. İlk defa ittifaklı bir seçime girdik. İttifakın başında bazı talihsizlikler yaşadık. Diğer yandan Millet İttifakı birlik olduğu için yani sadece İYİ Parti’nin değil, HDP’nin de oyları CHP’ye gittiği için biz seçimi kaybettik. Ben, bunu söylemeye çalıştım” dedi.

07 Ara 2023 - 16:52 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi