Nazilli’de gündem imar

Nazilli Belediye Meclisi Aralık ayı ikinci oturumu yapıldı. Meclisteki 3 gündem maddesi komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli’de gündem imar
Nazilli’de gündem imar
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ertürk yönetiminde Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda 3 gündem maddesi İmar, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
Buna göre, 2024 ile 2028 yıllarını kapsayan 5 yıllık imar ve yatırım kamulaştırma maddesine onay çıktı.
Nazilli Belediye Meclisince kaldırılan 1.20 ve 1.22 plan notlarında yer alan emsal uygulamasının Nazilli Müteahhitler Derneğince itirazına ilişkin gündem maddesinde karar şöyle açıklandı:
09.11.2023 tarihi itibariyle harcını yatırmak suretiyle ruhsat başvurusu yapan ve projesini idareye sunan inşaat sahiplerinin ruhsatlandırma işlemlerine devam edilecek. Bu bentler çerçevesinde yeni başvurular kabul edilmeyecek.

TAŞINMAZLAER DEVREDİLMEDİ
Meclisin son gündem maddesi olan ve aralarında Menderes Restaurant’ın da bulunduğu taşınmazların NAZBEL şirketine devrine onay verilmedi.
Komisyon, daha önce NAZBEL’e devir kararı çıkan taşınmazların, değer tespitine dair yargı sürecinin tamamlanmadığı gerekçesiyle maddenin kabulünün uygun olmadığına karar verdi.
Teklif, komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.

07 Ara 2023 - 18:18 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik