Buharkent'teki proje nasıl engellendi?

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Pazar Yeri projesinin nasıl engellendiğini açıkladı. Başkan Erol, yıllar süren gecikmeye rağmen ocak ayında çalışmaları başlatacaklarını müjdeledi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Tv DEN ekranlarında yayınlanan Baş Başa programının konuğu oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erol, 2014 seçim vaatlerinden biri olan Pazar Yeri projesinin mecliste muhalefet engeline takıldığını dile getirdi. O dönem borçlanma talebinin reddedildiğini kaydeden Başkan Erol, mecliste salt çoğunluğu sağladıklarını ve ocak ayında projeye başlayacaklarını müjdeledi.

MUHALEFET AMACINA ULAŞAMADI
Başkan Erol, "2014'te 6 milyonluk borçlanma talep etmiştik. Şu an 80 milyon. Ortada büyük bir fark var. 5 yıl gecikti. 12 kişilik mecliste durum 6'ya 6 idi. Borçlanma ile ilgili karar için en az 7 oy çıkması lazım. Muhalefetten destek bekledik ama vermediler. Karar çıkartamadık, engellediler. Okul projesinde de hayır oyu kullandılar. Ancak, şu an meclis çoğunluğu bizde. Şunu söylemek istiyorum ki muhalefet amacına ulaşamadı. Ocak ayında Pazar Yeri projemize inşallah başlıyor" diye konuştu.

08 Ara 2023 - 12:17 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi