Aydın'da satılık köy

CHP'li Ömer Günel'in başkanlığını yaptığı Kuşadası Belediyesi, Caferli Köyü, Çınar Mahallesi'nde bulunan 2 ayrı parseli satışa çıkardı. Ancak vatandaşlar bu satışa sert tepki gösterdi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Aydın'da satılık köy
Aydın'da satılık köy
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bugüne kadar çay, kahve ve gazoz satan Kuşadası Belediye Başkanlığı'nın yan kuruluşu Arya, bu kez de emlakçılığa soyundu.
Caferli Köyü, Çınar Mahallesi'nde bulunan 13 bin 500 ve 13 bin 495 metrekareden oluşan 2 ayrı arsa satılığa çıkarıldı.
Muammen bedel için iki arsadan 24 milyon 296 bin TL istendi. İhalenin kapalı zarf usulüyle yapılacağı bildirildi.
Ancak bu satışa Ceferli Köyü halkından itiraz geldi. Satışa çıkarılan parsellerin köyün tüzel kişiliğine ait olduğunu belirten vatandaşlar, "Kuşadası Belediyesi nerden almış bu arsayı?" diye sordu.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
Kuşadası'nı beton yığınına çeviren ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından hakkında soruşturma başlatılan Belediye Başkanı CHP'li Ömer Günel'e sosyal medyadan tepki yağdı.
Satış ilanının Resmi Gazete ve belediyesinin sosyal medya hesaplarında duyurulması üzerine Eray Gaymaklı, 'Çok yazık', Aydın Tapan 'Ömer'in TOKİ'si, bir başka vatandaş da 'Gideceğini anladı ne varsa satıyor' diyerek tepkisini dile getirdi.
Günel'e yönelik eleştiriler bununla da sınırlı kalmadı. Hikmet Güngör, 'Yıllardır zarar eden Arya bu malları nereden bulmuş?' diye sorarken, İbrahim Zorlu da, 'Batan geminin malları bunlar... Yazık sata sata neyi kaldı ki güzelim şehrimin?' dedi.

BETON MU YİYECEĞİZ
Nurten Atabinen isimli vatandaş da yaptığı yorumda, 'Bundan sonra zeytin portakal şeftali mandalina yerine betonları yiyeceğiz. Bravvo başkanımıza ve Özlem hanıma.', Vedat Reçber, 'Sata sata bitiremediler. Bizleri de satmasalar bari', Ali Selçuki, 'Yazık ki ne yazık' ve Mike Dayı isimli kullanıcı da, "Tüyü bitmemiş yetimin hakkını satmak ne demek, 31 Mart'ta bunun en güzel cevabını patron halk verecek. Buna izin verenlere yazıklar olsun.' sözleriyle Ömer Günel'i topa tuttu.

08 Ara 2023 - 17:37 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş