Dur bakalım!

Aydın Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitimlerini sürdürmeleri için okul çevrelerinde geniş önlemler aldı.

Mehmet Aktaşgil
Mehmet Aktaşgil Tüm Haberleri
Dur bakalım!
Dur bakalım!
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın genelindeki 305 okulda görevlendirilen 20 sabit çocuk polisi, 127 sabit ekip ve 327 güvenli koordinasyon görevlisi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kent genelinde 26 trafik ekibi ve 44 trafik personeli ile okul giriş-çıkış saatlerindeki yoğunluğu en aza indirmek ve trafiği düzenlemek için görev yapıyor.

Çocuk polisi, okul önlerinden elini kolunu sallayarak geçişlere izin vermezken, gençliği zehirleyen torbacılara da göz açtırmıyor.

Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yeni eğitim öğretim döneminde meydana gelebilecek olayların önlenmesi, olabilecek muhtemel suçlara müdahale süresinin kısalması, güvenli koordinasyon görevlileri aracılığıyla okul idaresi ile bire bir irtibatın sağlanması ve suç oranları ile suça sürüklenen çocuk sayılarının daha aza indirilerek çocuklarımızın daha güvenli bir eğitim dönemi geçirmesi hedeflenmektedir" denildi.

08 Ara 2023 - 18:07 - Asayiş

Mahreç  Mehmet Aktaşgil