Ulaşım en önemli konu

Yapımı hızla devam eden Aydın Şehir Hastanesi inşaatında bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı Aydın Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin Başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Ulaşım en önemli konu
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Efeler ilçesinde 140 bin metrekare alan üzerinde yapımı devam eden bin 300 yataklı şehir hastanesinde sona doğru yaklaşılıyor.

Yapımı hızla devam eden hastane inşaatında bugüne kadar gelinen aşama düzenlenen toplantıda değerlendirildi. Toplantıya Aydın Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin Başkanlık etti.

Aydın Şehir Hastanesine ulaşımı sağlayacak yol ve alt yapı çalışmaları ile yürütülen çalışmaların son durumunun değerlendirildiği toplantıya;  İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul’un yanı sıra  Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli, İl Bank Bölge Müdürü Enver Çelebi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Taha Al, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu ile birlikte ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağladı.

Aydın Şehir Hastanesi ile ilgili ilk genel sunumunda yapıldığı toplantı da; İmar/Revize İmar planları konusunda, yapımına başlanmış olan yol ve sanat yapı inşaatın ile ilgili, temiz ve atık su ve kanalizasyon şebeke hatları yapımı, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından mevcut yol güzergâhı dışında planlanan alternatif yol yapım işlemleri ve toplu taşıma hizmetlerine yönelik planlamalar, mevcuttaki sulama kanallarının durumu, elektrik enerji nakil hatları, internet ve telefon şebeke hatları, doğalgaz arzına ilişkin konular hakkında istişarelerde bulunuldu.

08 Ara 2023 - 19:27 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi